کد خبر: ۵۱۴۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام جمعه زاهدان با اشاره به انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی، گفت: انتقال آب دریای عمان نیز امکان‌پذیر است و باید این مورد مهم پیگیری وعملی تا مشکلات بی‌آبی و کم‌آبی مردم این استان و سایر نقاط مرتفع شود.

به گزارش شفاف، آیت‌الله مصطفی محامی یکشنبه شب در گردهمایی معتمدان، رییس سفیدان، سران قبایل وطوایف شهرستانهای چابهار، نیکشهر، کنارک، دشتیاری، قصرقند و بخش لیردف جاسک در چابهار اظهار داشت: مشکلات مردم در جای جای سیستان‌وبلوچستان با مشارکت و همدلی و همراهی مردم و مسوولان مرتفع خواهد شد و باید همه مطالبات را تا حصول نتیجه پیگیری کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان‌وبلوچستان بر پیگیری مطالبات و مشکلات از راه عقلانی و راههای درست و قانونی تاکید و خاطرنشان کرد: تقویت انس و اتحاد بین طوایف و قبایل می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.

وی گفت: چابهار در حال سپری کردن مسیر رشد و توسعه است و با توجه به موقعیت و شرایط ویژه بزودی به جایگاه واقعی خود خواهد رسید.

نماینده ولی فقیه در استان با گرامیداشت یاد وخاطره حمیدالله سردارزهی از معتمدان چابهار و دشتیاری، افزود: استان به چنین انسان های طرفدار وحدت و صلح نیاز دارد.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) به عنوان شخصیتی بزرگ با خصلت های اندیشه ورزی، تعقل، علم و دانش مردم را راهنمایی می کرد و نکته ممتاز آن بزرگوار تشویق علم آموزی است.

آیت الله محامی گفت: رسول الله (ص) صفا و صمیمت و وحدت و اخوت طوایف را ترویج و یک عمر در این راه تلاش کردند.

رییس شورای فرهنگ عمومی سیستان‌وبلوچستان ادامه داد: برای رشد علمی و اقتصادی نیاز به تلاش جهادی، عزم جزم و اندیشه کار برای خدا است و باید خدمت به مردم را سرلوحه کارها قرار دهیم و از مشارکت مردم به ویژه جوانان استفاده کنیم زیرا این مشارکت تسهیل کننده امور است.

نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک، دشتیاری و قصرقند در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: مردم چابهار و سایر مناطق ساحلی زرآباد تا گواتر به دلیل شغل دریامحور همیشه آرام و در سایه وحدت زندگی کرده اند و این یک ظرفیت مهم است.

معین الدین سعیدی افزود: از همه ظرفیت های قانونی برای حل مشکلات استفاده کنیم و باید همه کمک کنند تا کاستی ها جبران شود.

وی بیان کرد: آیت الله محامی در راستای وحدت و پیگیری مطالبات و مشکلات در حال تلاش هستند که جا دارد از ایشان قدردانی شود.

وی ادامه داد: اقدامات زیادی برای محرومیت زدایی در جنوب بلوچستان در طول سالها انجام شده و نیاز است تلاش بیشتری برای رفع مشکلات انجام شود.

معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار نیز اظهار داشت: وجود آیت الله محامی منشا خیر و برکت برای استان است و ایشان می توانند در توسعه سواحل مکران نقش بسزایی داشته باشند.

رحمدل بامری افزود: خدمات و تلاش های نظام در چابهار نقطه ثقل سواحل مکران برکسی پوشیده نیست و باید عنوان کنم چابهار پیشران توسعه است.

وی بیان کرد: در جنگ کلان اقتصادی و جنگ نرم که شبیخون و ناتوی فرهنگی است باید علما و معتمدان تلاش بیشتری انجام دهند.

وی ادامه داد: ایران اسلامی در جهان نماد وحدت است و بایستی همواره در جای جای کشور و به ویژه چابهار با وحدت و اخوت مسائل و مشکلات را مرتفع کنیم.
فرماندار چابهار گفت: مسوولیت در نظام جمهوری اسلامی یک نعمت است باید سربازی نظام و نوکری ملت را انجام دهیم.

نماینده سابق حوزه انتخابیه چابهار نیز بر صدور مجوز صید برای شناورهای لنج و قایق تاکید و خاطرنشان کرد: یکی از بهترین شغل ها صیادی هست چون هزینه های زیادی ندارد.

عبدالغفور ایران نژاد گفت: فعال کردن کشاورزی در باهوکلات یکی از ضرورت هاست چون اشتغال زیادی در پی دارد و برخی زیرساخت های این پروژه آماده است.

عبدالعزیز بلوچزهی یکی از معتمدان نیکشهر نیز اظهار داشت: برای کاهش مشکلات آب، راه، بهداشت و مدارس عزم جدی و تخصیص اعتبارات ویژه می خواهد تا شاهد توسعه باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: