کد خبر: ۵۱۴۱۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: سامانه هشدار سریع زلزله یک امکان ارزشمند برای شهر تهران است و  باید این سامانه در قوانین آورده شود که ارگان‌ها ملزم به استفاده از آن شوند.

به گزارش شفاف، رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در گفت و گویی، با اشاره به طرح‌ توسعه سامانه هشدار  زلزله تهران، اظهار کرد: سامانه هشدار سریع زلزله، در گذشته با کمک یک  موسسه ژاپنی به صورت پایلوت در یک قطعه گسل مشاء تهران اجرا شد. سال گذشته نیز ۲۲ شتاب نگار خریداری و  بر روی گسل‌های اطراف تهران نصب شد؛ هر چه به محل وقوع زلزله  نزدیک باشیم هشدار می‌تواند سریع باشد و  در نتیجه اقدامات  نسبت به وقوع زلزله می تواند سریع انجام شود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: ما به ۲۰۰ شتاب دهنده زلزله در تهران  نیازمندیم؛ بعد از زلزله‌های بزرگ قطع برق داریم و یکی از تبعات آن قطعی برق  بیمارستان‌ها است و  این سامانه می‌تواند در این رابطه موثر باشد. این سامانه هشدار سریع یک امکان ارزشمند برای شهر تهران به شمار می‌رود و  باید این سامانه در قوانین آورده شود که ارگان‌ها ملزم به  استفاده از آن  شوند. شهر هر چه هوشمند و دقیق‌تر باشد در نتیجه مدیریت شهری دقیق‌تر عمل می کند  و آسایش بیشتری برای مردم فراهم خواهد شد.

گفتنی است؛ طرح‌های توسعه سامانه هشدار زلزله تهران در روز شنبه ۱۷ آبان ماه با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: