کد خبر: ۵۱۴۲۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸

آیا تا به حال به واژه دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی برخورد کرده اید؟ آیا می دانید که این مارکتینگ چه ویژگی هایی دارد؟ آیا از فروش میلیونی صاحبان  آنها خبر دارید؟ می خواهید بدانید برای یک فروش اینترنتی موفق چه کارهایی لازم است انجام دهید؟ ما در این مطلب شما را با بازاریابی اینترنتی، دلیل استفاده از آن و ویژگی های آن آشنا می کنیم.

دیجیتال مارکتینگ را بهتر بشناسید

بازاریابی دیجیتال چیست؟

دیجیتال مارکتینگ به مجموعه فعالیت هایی که برای تبلیغ محصول یا ارائه خدمات به مشتری توسط ابزارهای دیجیتالی صورت می گیرد، گفته می شود. به عبارت دیگر بازاریابی دیجیتال ابزار قدرتمندی است برای جذب مشتری به وسیله رسانه های مدرن است. رسانه های مدرن به دو دسته تقسیم می شوند ابزارهای آفلاین و ابزارهای آنلاین. با ما همراه باشید تا شما را با این ابزارها و مزایا و معایب آنها آشنا کنیم.

دیجیتال مارکتینگ را بهتر بشناسید

ابزارهای آفلاین دیجیتال مارکتینگ

چنانچه گفتیم در بازاریابی دیجیتال با دو نوع ابزار رو به رو هستید. یکی از آنها ابزارهای آفلاین مانند تبلیغات رادیویی، تلویزیونی، تلفنی و یا تبلیغات محیطی است. انتقال پیام در این نوع بازاریابی برای مخاطب هدف شما تقریبا محال است. برای مثال تبلیغاتی که شما برای محصولات خود در تلویزیون انجام می دهید، صرفا برای کسانی است که در همان لحظه تلویزیون را تماشا می کنند و آن ها مخاطبان هدف شما نیستند. علاوه بر عدم انتقال پیام شما به مخاطبان هدف، امکان سنجش باز خورد تبلیغات هم وجود ندارد. هزینه های بالای این ابزارهای آفلاین و محدود بودن مخاطبان آن از معایب دیگر آن ها است. این ابزارها مورد استفاده بسیاری از صاحبان کسب و کار قرار گرفته و دارای مزایای مختلفی است. در بخش بعدی با ابزارهای دیجیتال آنلاین و مزایای آن ها آشنا می شوید.

دیجیتال مارکتینگ را بهتر بشناسید

ویژگی های بازاریابی آنلاین

بازاریابی اینترنتی یا آنلاین که نوع پیشرفته ای از جذب مشتری است، فروش، اطمینان و وفاداری مشتری را برای شما آسان می کند. در بازاریابی اینترنتی هر چیزی که درباره مخاطبان خود بخواهید در دسترس شما قرار گرفته و از آن مطلع می شوید. برای مثال شما باید درباره نیاز مشتریان و مخاطبان خود آگاهی داشته باشید. تحقیق در مورد کلمه کلیدی یا آنالیز آن مهمترین اطلاعات را به شما می دهد. شما بر اساس جستجوی مخاطبان خود متوجه نیاز آنها می شوید. هنگامی که شما نیاز مشتریان خود را بشناسید، می توانید به درستی و از راه صحیح در جهت رفع آن ها برآیید. دسترسی نامحدود به مخاطبان یکی دیگر از مزایای دیجیتال مارکتینگ است. شما با استفاده از اینترنت می توانید با مخاطبان جهانی در ارتباط باشید.

دیجیتال مارکتینگ را بهتر بشناسید

قرار گرفتن در جایگاه رقابت ویژگی دیگر این بازاریابی است. دیجیتال مارکتینگ برای شما بیان می کند که وضعیت شما در این کسب و کار چگونه است. اگر شما جایگاهی در رقابت بازاریابی اینترنتی ندارید، پس نمی توانید در کسب و کار خود موفق باشید. شما در بازاریابی دیجیتال می توانید با استفاده از ابزار و تکنیک ها به درآمد بالایی دست یابید. استفاده از این ابزارها کم هزینه بوده و سوددهی آن ها زیاد است. امکان سنجش و اندازه گیری بازخورد مشتریان در بازاریابی آنلاین فراهم است. تجزیه و تحلیل وب و ابزارهای سنجش دیگر، به شما نشان می دهد که تا چه اندازه کمپین شما در جذب مخاطبان موثر بوده است. شما از طریق این ابزارها در می یابید که تعداد بازدید کنندگان شما چقدر بوده و بازدید از کدام صفحات سایت شما بیشتر است. امکان سنجش مقدار زمانی که هر کاربر در سایت شما صرف می کند را به دست می آورید. حتی می توانید روزهای پربازدید سایت خود را هم از این طریق شناسایی کنید.

خصوصیات دیگر دیجیتال مارکتینگ

در قسمت قبل با برخی از ویژگی های بازاریابی دیجیتال آشنا شدید، در این قسمت درباره برخی دیگر از خصوصیات این بازاریابی صحبت می کنیم.

دیجیتال مارکتینگ را بهتر بشناسید

  • انعطاف پذیری و خصوصی سازی دیجیتال مارکتینگ یکی از بزرگترین سرمایه های آن است. با این بازاریابی شما به راحتی می توانید با علاقه و ترجیحات هر شخص آشنا شوید.
  • تبلیغات در کسب و کارهای سنتی با هزینه های زیادی همراه است. تبلیغات تلویزیونی و آگهی های بیلبوردی گران بوده و سوددهی زیادی را به همراه نمی آورند. اما از طریق اینترنت می توانید با هزینه کم تبلیغات گسترده ای را در سراسر جهان داشته باشید.
  • امکان دستیابی به مخاطبان بیشتر یکی دیگر از ویژگی های این بازاریابی است. شما با اتصال به اینترنت می توانید با سراسر جهان در ارتباط باشید.
  • بهینه سازی راحت و آسان از خصوصیات دیگر دیجیتال مارکتینگ است. شما می توانید موارد لازمی را که هنوز اجرا نشده ولی تمایل به اجرای آن دارید را تغییر دهید.

                                دیجیتال مارکتینگ را بهتر بشناسید     

  جمع بندی

اگر قصد دارید که در حوزه دیجیتال مارکتینگ به فروش بالایی در مقایسه با رقبای خود دست پیدا کنید، بهتر است از یک شرکت متخصص و کارشناس برای برطرف کردن نیاز های خود در حوزه دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید. شما می توانید، با تیم ایران سایت مشورت کنید. ایران سایت با سابقه ای بیش از بیست سال در طراحی سایت بهترین مشاوره را می تواند در این زمینه ارائه دهد. شما می توانید با مراجعه به سایت این گروه، با نمونه کارهای آنها آشنا شده و سفارش خود را ارائه دهید. امکان مشاوره حضوری و تلفنی نیز با کارشناسان این سایت نیز وجود دارد. با کمک ایران سایت، هاست های شما دارای ترافیک نامحدود است. شما می توانید هاست را به صورت آنلاین سفارش داده و در همان لحظه در ایمیل خود تحویل بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت ایران سایت به نشانی iransite.com مراجعه نمایید.

 

*رپورتاژ آگهی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: