کد خبر: ۵۱۴۲۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۴

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، طی پیام‌هایی جداگانه درگذشت شیخ عمر حضرت ادریس اف، بنیانگذار اداره دینی مسلمانان استان نیژنی نوگراد روسیه و جمعی از قاریان و حافظان قرآن کریم کشور سودان را تسلیت گفت.

به گزارش شفاف به نقل از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در متن پیام تسلیت قاریان و حافظان قرآن کریم کشور سودان آمده است:

«إناللّه و إنا إلیه راجعون  

با تأسف و تأثر درگذشت جمعی از قاریان و حافظان قرآن کریم کشور سودان که پس از یک سفر تبلیغی در حادثه رانندگی به وقوع پیوست را به مردم مسلمان آن کشور، خصوصاً جامعه قرآنی تسلیت عرض می نمائیم.

در میان آنان مرحوم مغفور شیخ نورین محمد صدیق از مشاهیر و خادمان برجسته  قرآنی کشور سودان بودند که به همراه سه تن از چهره های قرآنی به نام های علی یعقوب، عبدالله عوض الکریم ومهند الکنانی (رحمة الله علیهم اجمعین) در این حادثه جان باختند، این عزیزان از شخصیت هایی بودند که سالیان طولانی در خدمت به مکتب قرآن تلاش نموده و میراث ارزشمندی از خویش به یادگار گذاشتند.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن عرض تسلیت مجدد به خانواده های آنان، اندیشمندان و خادمان جامعه قرآنی در آن خطه، اجر جزیل و صبر جمیل برای عموم بازماندگان محترم را از درگاه خداوند متعال مسألت می نماید.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری در پیامی دیگر درگذشت بنیانگذار اداره دینی مسلمانان استان نیژنی نوگراد روسیه را تسلیت گفت که متن این پیام به شرح ذیل است:

«انالله انا الیه الراجعون

جناب شیخ راویل عین الدین

رییس محترم شورای مفتیان فدراسیون روسیه

سلام علیکم

خبر درگذشت عالم وارسته جناب شیخ عمر حضرت ادریس اف، بنیانگذار اداره دینی مسلمانان استان نیژنی نوگراد باعث تالم و تاثر فراوان گردید.

درگذشت این عالم بزرگوار را صمیمانه به جنابعالی، خانواده‌ معظم آن مرحوم و عموم مسلمانان روسیه تسلیت عرض می کنیم و از درگاه خداوند برای ایشان رحمت و مغفرت و برای دوستداران ایشان صبر و بردباری مسالت داریم.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: