کد خبر: ۵۱۴۲۲۹
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۹

سعادتی گفت: تغییرات میدان محمدیه سبب می‌شود مردم بتوانند از ۵ هزار متر مربعی فضای آن بهتر استفاده کنند.

تندیس خیام در میدان محمدیه نصب می‌شود/ دسترس پذیری شهروندان به مرکز میدان

به گزارش شفاف، علی محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ شهرداری تهران در گفت و گویی، با اشاره به اقدامات عمرانی در حال اجرا در میدان محمدیه (اعدام سابق)، اظهار کرد: عملیات عمرانی در این میدان ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

سعادتی بیان کرد: تغییرات میدان محمدیه سبب می‌شود مردم بتوانند از ۵ هزار متر مربعی فضای آن بهتر استفاده کنند.

شهردار منطقه ۱۲ افزود: به لحاظ اینکه این میدان در تقاطع خیابان خیام قرار گرفته، مجسمه خیام هم در این میدان نصب خواهد شد.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ایجاد مسیر تردد از محیط پیرامونی میدان به مرکز آن موجب کند شدن ترافیک و خطر آفرینی برای عابرین می‌شود یا خیر؟ گفت: برای تردد ایمن عابرین کار‌های ایمن سازی در دست اقدام است و در قسمت‌هایی که قرار است مسیر دسترسی عابرین به مرکز میدان باشد، فضایی که با خط عابر پیاده مشخص شده سنگ فرش می‌شود، تا خودرو‌های هنگام رسیدن به این قسمت از سرعت خود کاسته و خطری هم شهروندان را تهدید نکند.

وی درباره آخرین اقدامات ایمنی سازی سقف بازار آهنگران، بیان کرد: این بازار ثبت میراث فرهنگی شده است و هر مداخله‌ای باید با نظر میراث باشد، با این حال شهرداری در حدود اختیارات خود از سقف بازار آهنگران رفع خطر کرده است.

شهردار منطقه ۱۲ درباره سایر پروژه‌های در دست اقدام این منطقه، گفت: اصلاح هندسی و تغییر ترافیکی در میدان شهدا انجام شده است و هزار متر از فضای خودرویی میدان شهدا به فضای تردد عابر پیاده اختصاص پیدا کرده است و به زودی یادمانی در ارتباط با شهدای انقلاب در این مکان نصب خواهد شد.


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: