کد خبر: ۵۱۴۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱

کتاب «کلمات علیه کرونا» دربردارنده داستان‌های کوتاه درباره بیماری کروناست.

به گزارش شفاف، کتاب «کلمات علیه کرونا» دربردارنده داستانک‌های منتخب مسابقه‌ای است که در سال ۱۳۹۹ برگزار و آثار ممتاز هیئت داوران در قالب این کتاب منتشر شد؛ داستانک‌هایی درباره ویروس کرونا که اغلب ناراحت کننده و قابل تأمل هستند.

بعد از هجوم ناجوانمردانه کرونا که سایه سنگینِ آثار مخربش شاید تا سال‌ها همراه بشر باشد، هرکس در حوزه فعالیت خودش تا آن‌جا که از دستش برمی‌آمد، دست به ابتکار زد. فروشندگان، فروش خود را مجازی کردند، معلمان آموزش خود را مجازی کردند و اهالی قلم که به تازگی نوشتن را آغاز کرده‌اند، داستانک‌هایشان را جمع‌آوری کرده و در این کتاب به انتشار رسانده‌اند.

در بخشی از کتاب «کلمات علیه کرونا» می‌خوانیم:

روی سینه‌اش با ماژیک آبی نوشته «دکتر فرهاد». سرفه امانش نمی‌دهد. شانه‌هایش تکان می‌خورد. به سختی نفس می‌کشد. می‌رود سمت اتاق معاینه، برگۀ دفترچه را می‌کند، ماسکش را پایین می‌کشد، دستور بستری دکتر فرهاد را برای تشخیص کووید ۱۹ می‌نویسد و زیرش مهر می‌زند.

سرفه امانش را می‌برد. به سختی نفس می‌کشد. سرش را به پشتی صندلی تکیه می‌دهد. پرستار در را باز می‌کند. به چشمان قرمز دکتر نگاه می‌کند. برگۀ بستری را از دست دکتر می‌گیرد. تن پرستار سنگین می‌شود. روی زمین‌های سرد بیمارستان می‌نشیند.

تقدیم به روح شهید دکتر فرهاد، متخصص بیماری‌های عفونی بیمارستان بهشتی کاشان.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار