کد خبر: ۵۱۴۲۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴

معاون خدمت شهری شهرداری قم گفت:درختان زیتون، انجیر و انار که در قرآن از آن‌ها یاد شده، همچنین درخت سرو که نماد آزادگی است و تمامی این‌ها با اقلیم قم تناسب دارند، در بوستان یادمان شهدا کاشته می‌شوند.

به گزارش شفاف، آیین افتتاح بوستان یادمان شهدا و کاشت نهال به یاد ۶ هزار و ۹۰ شهید استان قم با حضور آیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه در استان و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)، معاونین استانداری، شهردار قم  برگزار شد.

در این آیین، آیت‌الله سعیدی پس از کاشت نهال زیتون در این بوستان گفت: انجام این اقدام برای حفظ و پاسداشت نام شهدا تجلیلی پسندیده است و انتظار می‌رود که سیره و روش زندگی شهدا هم در تمام زندگی مردم جریان پیدا کند.

همچنین سید امیر سامع، معاون خدمت شهری شهرداری قم نیز در این مراسم با اشاره به اینکه بوستان یادمان شهدا بخشی از پروژه هزار هکتاری بوستان زائر است، عنوان کرد: بوستان زائر از باغ موزه انقلاب و دفاع مقدس و باغ پرندگان آغاز می‌شود و با گذر از بوستان کوه خضر نبی (ع) و بوستان شهدای گمنام دامنه این کوه، به بوستان یادمان شهدا و پس از آن به بوستان زائر و بوستان ظهور در مسیر مسجد مقدس جمکران می‌رسد.


وی با اشاره به وسعت ۱۰۰ هزار مترمربعی بوستان زائر افزود: بخشی از این محوطه برای معابر و طراحی فاز اول آن و ۶۰ هزار متر مربع نیز برای کاشت نهال به یاد شهدا در نظر گرفته شده است. درختان زیتون، انجیر و انار که در قرآن از آن‌ها یاد شده، همچنین درخت سرو که نماد آزادگی است و تمامی این‌ها با اقلیم قم تناسب دارند، در بوستان یادمان شهدا کاشته می‌شوند.


سامع افزود: این اقدام شهرداری یک پروژه مقدس و جریانی اثرگذار در سطح کشور خواهد بود و از خانواده‌های معظم شهدا می‌خواهیم هر هفته در کنار نهالی که با تصویر شهید خود مزین شده، حضور یابند.


در پایان این مراسم، مسئولان و خانواده‌های معظم شهدای حاضر، در ردیف نهال شهدای اقشار و نیروهای مسلح حضور یافته و نهالی را به یاد شهدای بزرگوار غرس کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: