کد خبر: ۵۱۴۲۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بازار مسکن در ماه‌های آینده به یک ثبات قیمتی و آرامش خواهد رسید، اما ریزش چشمگیر در قیمت مسکن رخ نخواهد داد.

                          پیش بینی یک نماینده از قیمت‌ها در بازار مسکن

به گزارش شفاف، اقبال شاکری با اشاره به آینده بازار مسکن، گفت: برخی کارشناسان اعلام می‌کنند که با تغییر معادلات سیاسی در عرصه بین المللی و کاهش قیمت ارز در داخل کشور، قیمت مسکن نیز روند نزولی به خود خواهد گرفت، اما به نظر من بازار مسکن دارای عوامل تأثیرگذار و مهم‌تری است که تغییر در آن‌ها بر بازار مسکن مؤثر خواهد بود و تلاطمات ارزی در این عرصه اثرگذار نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من معتقدم که قیمت مسکن در ۴ ماهه پایان سال جاری افزایش یا کاهش چشمگیری نخواهد داشت، البته بازار به یک ثبات قیمتی و آرامش خواهد رسید که این مسئله در میزان معاملات اثرگذار است، اما کاهش چشمگیر در قیمت مسکن رخ نخواهد داد، هر چند که شاید قیمت‌ها کمی پایین بیاید، اما کاهش‌ها همانند روند کاهشی دلار نیست.

وی گفت: تحلیل بازار مسکن در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که تحولات جاری در قیمت گذاری بازار اثر ندارد، بلکه تحولات اساسی می‌تواند روند قیمت‌ها را نزولی کند که متأسفانه در ۷ سال اخیر دولت هیچ اقدامی برای ایجاد تحول اساسی صورت نداده است.

شاکری تصریح کرد: مهم‌ترین مؤلفه برای بهبود بازار مسکن و کاهش قیمت‌ها، تولید گسترده و انبوه مسکن است، قطعاً با افزایش ساخت و ساز میزان عرضه از تقاضا پیشی می‌گیرد و این مسأله موجب شکسته شدن قیمت خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: متأسفانه در سال‌های اخیر بازار مسکن به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده و این بازار در دستان سفته بازار و دلالان قرار دارد، از این رو آن‌ها به راحتی زیر بار کاهش قیمت‌ها نخواهند رفت. از طرفی حال که ما مشاهده می‌کنیم که فضای روانی جامعه در بازار مسکن و تمام بازار‌های اقتصادی اثرگذار است، چرا دولت اقدام به فضاسازی مثبت در داخل کشور نمی‌کند تا از این طریق بازار‌ها به تعادل برسد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: