کد خبر: ۵۱۴۳۵۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱

وزیر صنعت، معدن و تجارت از ترخیص یک و دو دهم میلیون تن کالا (معادل حدود یک هشتم کالا‌های موجود) از گمرکات کشور در ۱۰ روز اخیر خبر داد.

به گزارش شفاف، علیرضا رزم حسینی در ارتباط زنده تصویری با بخش خبر 21 جمعه شب شبکه اول سیما از مرکز بندرعباس افزود: با بررسی گمرکات شهید رجایی و باهنر استان هرمزگان تا این لحظه از مجموع هشت و سه دهم میلیون تن کالا (چهار و سه دهم میلیون تن کالای اساسی و 4 میلیون تن کالای غیر اساسی) حدود یک میلیون و 200 هزار تن کالا ترخیص شده است.

وی گفت: از این میزان حدود 800 میلیون تن شامل کالا‌های اساسی مانند برنج، روغن، گندم، کنجاله سویا و حدود 400 هزار تن هم مواد اولیه کارخانجات بوده است البته روند ترخیص ادامه خواهد داشت.

رزم حسینی ادامه داد: سیاست اقتصادی دولت متمرکز بر ایجاد فراوانی کالا در کشور است پس روند ترخیص کالا از گمرکات کشور ادامه خواهد داشت.

وی گفت: با مساعد بودن شرایط جوی، فردا صبح (شنبه) پس از بازدید از بنادر شهیدان رجایی و باهنر استان هرمزگان، بازدیدی میدانی هم از بندر امام خمینی (ره) خوزستان خواهد داشت.

وزیر صمت افزود: این وزارتخانه با در دست داشتن 40 درصد اقتصاد و همینطور 38 درصد از اشتغال کشور، نمی‌تواند به وضع اقتصادی کشور بی تفاوت باشد پس وزارت صمت با هدف تامین کالا‌های اساسی و ضروری جامعه، تامین مواد اولیه کارخانجات و تقویت چرخه تولید کشور اقدامات مقتضی خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: