کد خبر: ۵۱۴۳۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
روایت آلبرت کوچویی از اخبار رسانه‌های جهان

آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل‌های رسانه های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می‌کند. مهمترین اخباری که امروز کوچویی به آنها پرداخته است، بررسی وعده های جو بایدن بعد از پیروزی در انتخابات رئیس جمهوری آمریکا و پیشرفت ربات هایی است که حالا وارد عرصه فروش ملک نیز شده اند.

به گزارش شفاف، روایت آلبرت کوچویی از اخبار مهم رسانه های جهان در روز شنبه (۲۴ آبان ماه) به شرح زیر است:

_ روزنامه «یو اس ای تودی» نوشته است: شرم‌آور است. جو بایدن می‌گوید جدا کردن خانواده‌ها از هم، ممنوعیت سفر، ساخت دیوار و تاخت و تاز علیه پناهجویان و پناهندگان. بایدن، سیاست مرزبندی ترامپ را شرم‌آور خواند. چنین تفکری، سبب خشم آمریکاییان و منزوی شدن آمریکا شده است. بایدن وعده کرد که بسیاری از این سیاست‌های محدودسازی را از بین خواهد برد. اما این کار، ماه‌ها و شاید سال‌ها به درازا بکشد. جو بایدن می‌گوید: ترامپ بیش از چهار صد مورد تغییر در این سیاست‌ها داشته است. بازگرداندن آنها، حتی ممکن است با مقاومت‌هایی چند روبه‌رو شوند.

_ روزنامه «وال ستریت جورنال» نیز نوشته است: سیاست خارجی جو بایدن، چگونه بر اروپا، آسیا و آمریکای لاتین اثرگذار خواهد بود؟ با متحدان رنجیده آمریکا چه خواهد کرد؟ گفته می‌شود او خواستار همکاری آمریکا با کشورهای آن سوی اقیانوس است. به روابط با چین هم خواهد اندیشید. و مساله پناهجویان، برای او اهمیت دارد. بایدن می‌داند، روابط آمریکا با چین با وجود نگرش متفاوت بایدن، بی‌تردید به سبب زخم‌هایی که ترامپ بر جا گذاشته است، پرتنش خواهد بود. باید به انتظار اثرهای نگرش سیاست خارجی بایدن بر دیگر کشورها بود.

_ از سوی دیگر «واشنگتن تایمز» نوشته است: «آنگ سان سوچی»، پس از به پایان بردن یک دوره پنج ساله با اکثریت در مجلس میانمار که با سختی‌های بسیار همراه بود، به دوره دوم انتخابات پارلمانی رو آورد. حزب حاکم به رهبری آنگ سان سوچی، بار دیگر پیروز انتخابات پارلمانی شد. این بدان معنا است که او می‌تواند دولت خود را برای اداره کشور در یک دوره پنج ساله دیگر،تشکیل بدهد. این به معنای فرصت دیگری است که رهبر میانمار، بتواند دموکراسی را در کشورش، سامان ببخشد. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: