کد خبر: ۵۱۴۳۷۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵

امیر سرتیپ نعمتی با تأکید بر ضرورت تأمین امنیت شهر‌های مرزی گفت: تمام مرز‌های کشور تحت کنترل و از امنیت لازم برخوردار است.

امنیت کامل در مرز‌های کشور برقرار استبه گزارش شفاف، امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز شنبه در حاشیه مراسم افتتاح پروژه ۴۷ واحدی مسکن سازمانی مهر ولایت و مجموعه فرهنگی رفاهی شهید سلامت‌بخش در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین تحولات مرزی کشور، اظهار کرد: به‌حمدالله امروز با توجه به تلاش نیرو‌های مسلح به‌ویژه نیروی زمینی ارتش در تمامی نقاط مرزی کشور امنیت خوبی برقرار است.

وی با بیان اینکه تمامی مبادی خروجی و ورودی در مرز‌های کشور تحت کنترل است و تاکنون مأموریت‌های ما با هیچ‌گونه خللی مواجه نشده است، افزود: تمام مرز‌های کشور تحت کنترل و از امنیت لازم برخوردار است.

امیر نعمتی در پاسخ به سوال دفاع‌پرس مبنی بر افزایش نیرو‌های مستقر در مرز‌های شمال غرب کشور گفت: با توجه به اینکه مأموریت جمهوری اسلامی ایران حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور است؛ قطعاً وقتی دو کشور همسایه به منازعه نظامی می‌پردازند، ما با حساسیت بیشتری تحولات را رصد می‌کنیم؛ چراکه وضعیت ژئوپلیتیک منطقه به گونه‌ای است که می‌تواند ناامنی را به دیگر مناطق تسری دهد و از آنجا که امنیت و آرامش مردم شهر‌های مرزی برای ما از اهمیت قابل توجهی برخوردار است، اقدام به استقرار نیرو در این مناطق کردیم.

جانشین فرمانده نزاجا خاطرنشان کرد: در اوایل منازعه دو کشور همسایه، بعضاً گلوله‌هایی به طور سهوی به شهر‌های مرزی ما اصابت می‌کرد که با توجه به اینکه خط قرمز ما امنیت مردم کشورمان است در این رابطه الزامات و تدابیر امنیتی را در شمال غرب کشور انجام دادیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: