کد خبر: ۵۱۴۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵

دو گذرگاه مرزی میان لیبی و تونس پس از ۸ ماه مجددا امروز باز شدند. همچنین خالد المشری، رئیس شورای عالی دولت لیبی با انتشار پیامی در صفحه فیسبوک خود از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و سراسری در این کشور در تاریخ ۲۴ دسامبر سال ۲۰۲۱ همزمان با سالگرد استقلال این کشور استقبال کرد.

                          گذرگاه‌های مرزی میان لیبی و تونس مجددا باز شدند

به گزارش شفاف، یک مسؤول در دولت تونس که نخواست نام وی ذکر شود، به خبرگزاری آناتولی گفت: گذرگاه‌های مرزی "راس جدیر" و "وزان" میان این کشور و لیبی که هشت ماه پیش به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند، امروز شنبه مجددا باز شده‌اند.

در همین راستا شبکه تلویزیون "لیبیا الأحرار" نیز گزارش داد که گذرگاه‌های مرزی میان لیبی و تونس مجددا باز شده و عبور و مرور میان دو کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد.

این در حالی که وزارت حمل و نقل تونس بامداد امروز اعلام کرده که پرواز‌های منظم میان این کشور و لیبی که هشت ماه پیش به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود، از فردا یکشنبه مجددا برقرار خواهد شد.

گفتنی است تمامی گذرگاه‌های زمینی و هوایی میان تونس و لیبی در ۱۷ مارس گذشته در پی اقدامات برای جلوگیری شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند.

استقبال رئیس شورای عالی دولت لیبی از برگزاری انتخابات در سال آینده

رئیس شورای عالی دولت لیبی از برگزاری انتخابات در این کشور در تاریخ ۲۴ دسامبر سال ۲۰۲۱ استقبال کرد.

المشری در این پیام همچنین با بیان اینکه توصیه می‌کنند تا همه‌پرسی قانون اساسی نیز در تاریخ ۱۷ فوریه (انقلاب لیبی در سال ۲۰۱۱) برگزار شود، تاکید کرد: پس از این همه بحران بالاخره می‌خواهیم لیبی را به ثبات برسانیم.

گفتنی است استفانی ویلیامز، رئیس ماموریت پشتیبانی سازمان ملل در لیبی روز گذشته طی نشست خبری مجازی در ارتباط با مذاکرات نشست گفتگو‌های سیاسی لیبی که با حضور ۷۵ نفر از لیبی در تونس برگزار شد، اعلام کرد: طبق تصمیم اعضای حاضر در نشست مذکور انتخابات سراسری در لیبی در تاریخ ۲۴ دسامبر سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار