کد خبر: ۵۱۴۴۶۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲

اگر به راستی نظر دانشمندان و محققان درست بوده و بازی های ویدیویی در درمان افسردگی کارآمد باشند، تنها کافی است که با خرید گیفت کارت یا خرید اکانت قانونی به حوزه بازی های مختلف مورد علاقه و یا به هر شکلی جذاب وارد شده و از فضای آن ها برای تجربه بازی و در اصل درمان افسردگی خود و بهبود شرایط روحی، بهره ببرید.

آیا بازی های ویدیویی برای درمان افسردگی کارآمد هستند؟

درمان افسردگی با بازی های ویدیویی

متاآنالیز مطالعه ای است که به تنهایی هیچ تحقیق جدیدی انجام نمی دهد - در عوض همه مقاله های منتشر شده درباره یک موضوع را جمع آوری می کند و همه نتایج آنها را کنار هم می گذارد تا ببیند آیا الگویی وجود دارد یا خیر. در نهایت می توانیم دریابیم که اکثر مطالعات چه یافتهاند و چقدر احتمال دارد که واقعیت داشته باشد.

این دقیقاً همان کاری است که در خصوص تاثیر بازی های ویدیویی در درمان افسردگی انجام شده است. آنها مقالاتی را جمع آوری کردند که از بازیهای ویدیویی به عنوان مداخله ای برای درمان افسردگی به روشی کنترل شده و قابل اعتماد استفاده می کردند. این بازیها شامل بازیهای آموزشی (ارائه اطلاعات به مردم)، مواجهه با واقعیت مجازی، بازیهای مرتبط با ورزش و بازیهای گاه به گاه که صرفاً برای سرگرمی استفاده می شوند، بودند.

نتایج به طور کلی اندازه اثر متوسط ​​را نشان داد، با بازی های آموزشی که تأثیر بسیار کمتری دارند. بازی هایماجراجویانه نتایج بهتری نسبت به موارد دیگر داشتند که آماری بسیار تعجب آور بود. در مجموع، بهبودها نسبت به بیمارانی که هیچ مداخله ای دریافت نکردند و هنوز در لیست انتظار بودند، به طور قابل توجهی بهتر ارزیابی شد.

آیا بازی های ویدیویی برای درمان افسردگی کارآمد هستند؟

بازی کردن یا بازی نکردن؟

برخی از افراد افسرده ممکن است به عنوان راهی برای خود درمانی به بازی های ویدیویی مراجعه کنند. به همین دلیل است که برخی تحقیقات می توانند انحراف داشته باشند و آماری خلاف واقعیت ارائه دهند. به نظر می رسد احتمال ابتلا به افسردگی در گیمرها بسیار زیاد است و این می تواند منجر به این شود که فکر کنیم بازی باعث آن شده است. با این حال، همچنین ممکن است بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی به بازی روی بیاورند و در واقع کاهش علائم را تجربه کنند. روی آوردن به بازی برای اهداف دارویی هنگامی مشکل ایجاد می کند که گیمر به جای درمان مشکلات خود سعی در فرار از زندگی کردن با آنها داشته باشد.

با این همه در نهایت می توان گفت چیزی که باعث می شود بازی های ویدیویی در درمان افسردگی های مزمن موثر باشند، به موارد زیر مربوط می شود:

  1. حین بازی کردن هیجان و احساس زندگی را باز خواهید شناخت و می توانید برای دنبال کردن جریان بازی، از حالت خمودگی و افسردگی خارج شوید.
  2. بازی در نوع و ذات خود نشاط آور است و در صحنه ها و لحظات مختلف آن، امکان ندارد که سکون را پیوسته تجربه کنید.
  3. برای بازی کردن مجبور می شوید که با افراد دیگر ارتباط بیشتری برقرار کنید. به ویژه اگر این بازی یک بازی چند نفره باشد، حتی به صورت آنلاین، باز ارتباطات بیشتری شکل گرفته و این به فاصله یافتن از حالت افسردگی کمک زیادی می کند.
  4. بازی های جدید و دنبال کردن اخبار مربوط به آن، چیزی از روح زندگی را در فرد بیدار کرده و وی را از روزمره گی های اندوهناک و به نوعی کسالت آور خارج می سازد.

با این همه توصیه می شود که حتما برای درمان افسردگی به پزشک مراجعه شده و هرگز با درمان های خودسرانه و پناه بردن به ابزار گوناگون، این بیماری روحی را پنهان یا سرکوب نسازید. افسردگی باید به طور جدی درمان شده و فرد به طور کامل به زندگی بازگردد. تنها در این صورت می توان از عدم بازگشت و عود مجدد آن اطمینان حاصل کرد.

آیا بازی های ویدیویی برای درمان افسردگی کارآمد هستند؟

در پارس کنسول می توانید با خرید اکانت قانونی PS5 و همین طور اکانت قانونی PS4، هر یک از بازی های دلخواه خود در کنسول های بازی نسل پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 را بازی کرده و شرایط روحی خود را به سطح نشاط بیشتری برسانید. همین طور امکان دنبال کردن اخبار دنیای بازی های ویدیویی و کامپیوتری در پارس کنسول وجود خواهد داشت.

 

 

*رپورتاژ آگهی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: