کد خبر: ۵۱۴۵۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳

سهرابی گفت: حادثه آتش‌سوزی پمپ بنزین خیابان پیروزی تهران ناشی از تجمع بخارات در محفظه جایگاه و سرایت آن به نفتکش در حال تخلیه فرآورده بوده است.

به گزارش شفاف، مسعود سهرابی در خصوص حادثه آتش‌سوزی پمپ بنزین میدان مرکزی میوه و تره بار خیابان پیروزی تهران گفت: این جایگاه از نوع جایگاه‌های سریع‌النصب (کوچک مقیاس) بوده که در ابتدای فرآیند تخلیه سوخت نفتکش، بخارات بنزین داخل محفظه (اتاقک فلزی) جایگاه تجمع کرده و ابتدا منجر به یک انفجار ضعیف شده است، سپس این انفجار به نفتکش در حال تخلیه سوخت سرایت می‌کند که خوشبختانه با واکنش سریع راننده، آتش به سرعت خاموش شده و نفتکش منفجر نشده است.

وی با اشاره به این که خوشبختانه در زمان این رخداد به‌دلیل تخلیه سوخت، هیچ خودروئی در جایگاه وجود نداشته است، گفت: تنها فردی که در اثر این حادثه آسیب دیده است، بازبین جایگاه بوده که در اثر موج انفجار آسیب دیده است.

مدیر اچ‌اس‌ئی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: با توجه به نزدیکی ایستگاه آتش‌نشانی، نیرو‌های امدادی به سرعت به محل مراجعه و آتش را خاموش کردند و تنها در اثر موج انفجار آسیب فیزیکی در جایگاه اتفاق افتاده است.

سهرابی تصریح کرد: به نظر می‌رسد دلیل اصلی حادثه بی‌احتیاطی و نبود نظارت بر روند سوخت‌گیری بوده است که نهایی شدن آن بهد بررسی‌های فنی دقیق نیاز دارد.

 جایگاه عرضه سوخت کوچک مقیاس میدان مرکزی میوه و تره بار خیابان پیروزی تهران در زمره جایگاه‌های کوچک مقیاس زیر نظر شرکت‌های صاحب‌نشان (برند) بوده و متعلق به بخش خصوصی است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: