کد خبر: ۵۱۴۵۸۷
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از اجرای طرح کنترل مصرف کنندگان عمده سوخت و کشف مقدار یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی در کشور خبر داد.

به گزارش شفاف سردار محمدرضا مقیمی اظهارکرد: به منظور مقابله با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی و اجرای برنامه های عملیاتی سالیانه، طرح کنترل مصرف کنندگان عمده سوخت (تانکرهای سوخت رسان، جایگاه های عرضه سوخت و شرکت های تولیدی، صنعتی و کشاورزی) با مشارکت فرماندهی انتظامی استان های سراسر کشور در هفته گذشته به اجرا در آمد.

وی افزود: در این طرح از ۴۱۲ شرکت تولیدی، صنعتی و کشاورزی و ۳۸۷۶  تانکر حامل سوخت بازدید شد که ۳۵ شرکت متخلف در بخش تولیدی و کشاورزی به همراه ۶۰ دستگاه تانکر متخلف شناسایی شدند و یک میلیون ۷۰۰ هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی کشف و ۱۲۰ متهم دستگیر شد. نتیجه این طرح نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۵۲ درصدی کشفیات فرآورده های نفتی را نشان می دهد.

مقیمی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی فرآورده های مکشوفه را بیش از ۹۳ میلیاردریال برآورد کردند، ادامه داد: پس از تشکیل پرونده، فرآورده های مذکور به شرکت ملی نفت و متهمان دستگیر شده تحویل مراجع قضایی شدند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از هموطنان خواست درصورت مشاهده هرگونه قاچاق کالا، موضوع را به فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: