کد خبر: ۵۱۴۵۸۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در تشریح مهم‌ترین عملیات‌ها و ماموریت‌های این پلیس در روزهای اخیر، از شناسایی انبار احتکار شکر و برنج، کشف روغن‌های احتکار شده توقیف شوتی‌های حامل کالای قاچاق خبر داد.

به گزارش شفاف، سرهنگ علی ولیپور گودرزی با اشاره به برخی از ماموریت‌های پلیس امنیت اقتصادی گفت: برخورد با احتکار و هرنوع سودجویی در بازار از جمله وظایف پلیس امنیت اقتصادی است و با این موارد به طور جدی برخورد خواهد شد. در همین راستا نیز ماموران این پلیس اقدام به بازرسی از انبارها و سردخانه های شهرستان ری کردند که در جریان آن ۶۳۹ تن شکر ایرانی و یک هزار و ۳۹۲ کیلوگرم برنج خارجی محصول کشورهای هند و پاکستان به ارزش تقریبی ۳۰۰ میلیارد ریال که احتکار شده بود، کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه این محل پلمب شد، گفت: پس از ارجاع پرونده به مقام قضایی از مالکان دعوت و تحقیق بعمل آمد که در جریان آن مدعی شدند میزان موجودی کالاهای فوق به بازرسی اداره صمت شهرستان ری اعلام شده است. اما با توجه به نیاز مردم و جامعه به مواد خوراکی موصوف و حجم بالای کالاهای دپو شده در انبار به علت عدم عرضه در سطح جامعه و فروشگاه ها، پرونده تحت نظارت و ارشادات بازپرس در حال پیگیری و رسیدگی است.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فاتب همچنین از کشف روغن های مایع و جامد احتکار شده در شورآباد تهران خبر داد گفت: در عملیاتی دیگر که پس از اطمینان از صحت و سقم اخبار دریافتی پیرامون احتکار روغن در حوالی شورآباد و هماهنگی با مقام قضایی انجام شد، ماموران پلیس امنیت اقتصادی به انباری در این محدوده مراجعه کرده و در جریان بازرسی از آن ۵ هزار و ۲۲ لیتر روغن خوراکی مایع و جامد به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون ریال را کشف کردند.

گودرزی ادامه داد: پس از بررسی های انجام شده، هیچ دلیل موجهی مبنی بر نگهداری این اقلام در انبارها ارائه نشد. به همین دلیل کالای مکشوفه به دلیل احتکار و اختلال در نظام عرضه و توزیع و به موجب اختلال در نظام اقتصادی در همان محل توقیف شد.

وی از  شناسایی شوتی‌های حمل کالای قاچاق در شورآباد نیز خبر داد و گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ۱۰ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق را از این خودروهای سواری کشف و ضبط کردند.  

به گفته گودرزی، این ماموریت پس از دریافت اخباری مبنی بر اینکه که تعدادی خودروی سواری شوتی در انباری واقع در شورآباد اقدام به تخلیه کالای قاچاق کرده‌اند، اجرا شد و در جریان آن ۳۳۰ سرویس ۱۲۸ پارچه‌ای قاشق و چنگال، ۱۰۰ دستگاه تب سنج، ۷۸طاقه پارچه، ۱۰ کارتن ماسک حاوی ۲۵ هزار عدد به ارزش تقریبی ۱۰ میلیارد ریال که همگی محصول کشور چین هستند کشف و ضبط شد.  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: