کد خبر: ۵۱۴۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱

سرویس و چکاپ لوازم گرمایشی

خراب شدن وسایل گرمایشی چون آبگرمکن و پکیچ در فصل سرد زمستان خیلی آزاردهنده است. حتی اگر از وسایل گرمایشی خود به بهترین نحو ممکن مراقبت و نگهداری کنید، گاهی رخداد آن دور از تصور نیست و ممکن است برای شما هم اتفاق بیفتد. تنها راهکار مطمئن برای جلوگیری از خراب شدن ناگهانی وسایل گرمایشی، سرویس و تعمیر منظم و دوره‌ای آنها است. به طور یقین با دانستن بهترین زمان سرویس و تعمیر وسایل گرمایشی می‌تواند تفاوتی میان یک تعمیر ساده یا پرهزینه ایجاد کند.

تصور خیلی از افراد این است تنها زمانی که در عملکرد آبگرمکن و شوفاژ آنها مشکلی به وجود آمد، باید برای تعمیر یا تعویض وسایل گرمایشی خود دست به کار شوند. اگر شما هم این عقیده را دارید، کاملاً فکرتان اشتباه است. فرض کنید در صبح یک روز سرد زمستانی  برای دوش گرفتن به حمام رفته‌اید و مجبور خواهید شد با دوش آب سرد، روز خودتان را شروع کند. بعد از این اتفاق ناخوشایند باید یک تماس اضطراری با تعمیرکار آبگرمکن داشته باشید. چالش بعدی شما هم این خواهد بود که آیا سرویس آبگرمکن با یک بررسی ساده حل خواهد شد یا نیاز به تعویض آن است. قطعاً اگر یک برنامه‌ریزی منظم برای سرویس و تعمیر وسایل گرمایشی منزل خود داشته باشید، هرگز این مشکلات برایتان اتفاق نخواهد افتاد.

پیشگیری بهتر از غافلگیری است

برای اینکه بتوانید زندگی راحتی داشته باشید و آسایش خانه خود را حفظ کنید، وسایل گرمایشی را به موقع تعمیر کنید. آبگرمکن و پکیج از مهم‌ترین ضرورت‌های هر خانه‌ای هستند و در طول روز چندین بار مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین خاطر توقف آنها حتی برای چند ساعت قابل تحمل نیست.

از آنجایی که در فصل سرما نیاز به فضای گرم خانه و آب داغ بیشتر از دیگر مواقع احساس می‌شود، خیلی از افراد فصل زمستان را بهترین زمان تعمیر وسایل گرمایشی در نظر می‌گیرند. اما ما به شما می‌گوییم که سرویس آبگرمکن و پکیج خود را به فصل پاییز و زمستان موکول نکنید. زیرا در این زمان بسیاری از شرکت‌های خدمات تاسیسات آنلاین سرشان شلوغ است و این می‌تواند باعث کاهش راندمان کاری آنها شود. از طرفی اگر مشکل جدی باشد و سرویس آبگرمکن یا پکیج شما نیاز به زمان بیشتری داشته باشد، تحمل توقف عملکرد وسایل گرمایشی در فصل زمستان خیلی سخت است. بنابراین فصل بهار و تابستان زمانی خوبی برای سرویس و تعمیر وسایل گرمایشی است. علاوه‌بر این هزینه سرویس شوفاژ در فصل تابستان در مقایسه با زمستان و پاییز ارزان‌تر است، به خاطر اینکه هر چه عرضه و تقاضا کمتر باشد، نرخ تورم پایین‌تر است.

بررسی و رسیدگی دوره ای آبگرمکن

با سرویس منظم وسایل گرمایشی آرامش خاطر بیشتری خواهید داشت

سرویس و تعمیر وسایل گرمایشی به صورت دوره‌ای و در زمان مناسب باعث آرامش خاطر شما خواهد شد. موارد زیر از مهم‌ترین مزایای تعمیر به موقع و زودهنگام وسایل گرمایشی به شمار می‌روند.

افزایش راندمان و کارایی وسایل گرمایشی

وقتی به طور منظم و دوره ای وسایل گرمایشی شما سرویس میشود، یک مشکل کوچک را قبل از اینکه به تعمیرات بیشتر و گرانتر نیاز باشد، به راحتی قابل تشخیص است. یک تکنسین تعمیر پکیج و آبگرمکن در سرویس دوره‌ای و منظم قطعه‌های مختلف را روغن‌ کاری کرده و آنهایی را که مشکل دارند به موقع تعویض یا تعمیر می‌کند و این خدمات منجر به افزایش کارایی وسایل گرمایشی خواهد شد.

افزایش ایمنی

متاسفانه گاهی اوقات خبرهای ناخوشایندی درباره مرگ افراد در اثر مسمومیت با گاز منواکسیدکربن به گوش می‌رسد که می‌تواند ناشی از استفاده نامناسب آبگرمکن و دیگر وسایل گرمایشی باشد. تشخیص نشت گاز منوکسیدکربن از دودکش آبگرمکن کار راحتی نیست. اما با تعمیر و نگهداری منظم وسایل گرمایشی به راحتی می‌توانید از وقوع اینگونه حوادث جلوگیری کنید و ایمنی خانه خود را بهبود بخشید.

جلوگیری از رخداد یک خسارت بزرگ و کاهش هزینه‌ها

گاهی اوقات عدم توجه به سررسید زمان چکاپ و بررسی وسایل گرمایشی می‌تواند باعث ایجاد یک زیان آوری شود. در حالی که اگر از قبل فکر سرویس و تعمیر پکیج را کرده باشید، کوچکترین مشکل آن تبدیل به یک خسارت نمیشود. تعمیرکار مجرب به راحتی میتواند از کوچکترین تا مساله دارترین اشکال را شناسایی و برای رفع آن چاره ای بیاندیشد تا باعث کاهش هزینه‌ها و خسارات شود.

چکاپ و بررسی پکیج دیواری

توجه داشته باشید تعمیر لوازم گرمایشی نیاز به مهارت و تخصص دارد، بنابراین از دستکاری سر خود اجتناب کنید و این کار را به یک سرویسکار پکیج و آبگرمکن واگذار کنید که در کار خود تخصص لازم را دارد. یک تکنسین حرفه‌ای تمام وسایل و قطعات وسایل گرمایشی را می‌شناسد، از وظیفه آنها آگاه است و جزئی‌ترین مشکلات پکیج و آبگرمکن را به راحتی تشخیص می‌دهد و راه‌حل رفع آنها را می‌داند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: