کد خبر: ۵۱۴۶۱۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با یک نشریه فرانسوی ضمن انتقاد از مواضع ترکیه در ماجرای قره‌باغ و لیبی، به تداوم فشار بر ایران اشاره کرد.

                          انتقاد پامپئو از اقدامات ترکیه در قره باغ و لیبی

به گزارش شفاف، وزیر خارجه آمریکا درگفت‌‌وگو بایک نشریه فرانسوی از تداوم فشار بر ایران و نگرانی از اقدامات اخیر ترکیه در منطقه سخن گفت.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با «فیگارو» در زمینه حمایت ترکیه از جمهوری آذربایجان در زمینه قره‌باغ و اقدامات این کشور در لیبی و مدیترانه گفت: «رئیس جمهور فرانسه و من موافقم که اقدامات تازه ترکیه بسیار تجاوزکارانه بوده است.»

وی گفت:«اروپا و آمریکا باید با تلاش با همدیگر "رجب طیب اروغان" رئیس جمهور ترکیه را قانع کنند که چنین اقداماتی به نفع منافع ملت ترکیه نیست.»

وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری افزود که افزایش استفاده از قابلیت نظامی از سوی ترکیه نگران کننده است. مایک پامپئو با تکرار سخنان همیشکی، از تداوم فشار بر ایران سخن گفت.

تمرکز اصلی دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در ماه‌های اخیر روی تلاش برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران و پس از آن بازگرداندن تمامی تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران قرار گرفته است. هر دوی این تلاش‌ها با مخالفت اعضای شورای امنیت روبه‌رو شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار