کد خبر: ۵۱۴۷۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۳

صدها تن از پرستاران ایالت پنسیلوانیا آمریکا به دلیل کمبود کادر درمان در بیمارستان ها دست از کار کشیدند و اعتصاب کردند.

                          اعتصاب پرستاران در پنسیلوانیا

به گزارش شفاف، از روزنامه واشنگتن پست، نزدیک به ۸۰۰ پرستار در پنسیلوانیا روز چهارشنبه در اعتراض به کمبود کادر درمان در بیمارستان ها و افزایش خطر ابتلای آنان به ویروس کرونا دست به اعتصاب زدند.

پرستاران معترض بر این باورند که کمبود کادر درمان قبل از همه گیری کرونا یک مشکل در بیمارستان ها بوده اما با آغاز شیوع بیماری کووید ۱۹ و هجوم بیماران به بیمارستان ها اوضاع بدتر شده است.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا کمبود کادر درمان در سراسر بیمارستان های این کشور به طور برجسته قابل توجه است و به تازگی نیز شماری از کارکنان بیمارستان ها برای بدست آوردن حقوق بیشتر و فضای ایمن تر محل کار خود را ترک کرده و این در حالی است که روز به روز با شیوع کرونا مراجعه بیماران به بیمارستان ها در حال افزایش است.

"جو جنتیل"یک پرستار معترض گفت: کمبود کادر درمان و کارکنان بیمارستان در حالی احساس می شود که مراجعه بیماران حاد کرونایی بیشتر و وضعیت آنان در بیمارستان ها بدتر می شود.

وی افزود: بیماران آنقدر ضعیف شده اند که حتی نمی توانند دکمه تماس هشدار به کادر درمان را فشار دهند، اگر پیش از این چهار بیمار داشتم هم اکنون شمار آنان به هفت نفر رسیده و من نمی توانم به همه انان رسیدگی کنم.

شرکت زنجیره ای ترینتی که مالک ۹۳ بیمارستان در ۲۲ ایالت آمریکا است، می گوید: درحالی که روند شیوع ویروس کرونا افزایش یافته اعضای جامعه نگران استعفای پرستاران از ادامه کار هستند.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون ۱۱ میلیون و ۷۶۱ هزار نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند و بیش از ۲۵۵ هزار و ۱۳۵ نفر جان خود را از دست داده اند.

شمار بهبود یافتگان نیز در حدود هفت میلیون و ۱۱۹ هزار نفر گزارش شده است.

آمریکا درحالی شاهد افزایش شیوع کرونا و افزایش مرگ و میر است که دولت ترامپ با توجه به عدم کسب پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری مهار روند کرونا در کشور را متوقف کرده و تنها بر ادعاهای بی اساس انجام تقلب در انتخابات متمرکز شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: