کد خبر: ۵۱۴۷۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷

وزارت خارجه فرانسه در واکنش به بازداشت محمد بشیر، مدیر اجرایی طرح حقوق فردی مصر به شدت ابراز نگرانی کرد. در مقابل وزارت خارجه مصر تاکید کرد که این یک مساله داخلی است.

به گزارش شفاف، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای نگرانی عمیق خود را از بازداشت محمد بشیر، مدیر اجرایی طرح حقوق فردی مصر اعلام کرد.

در این بیانیه با اشاره به اینکه طرح یاد شده متعهد به توسعه و ارتقای حقوق بشر در مصر است، تاکید شد: گفت‌وگوی بی‌پرده و جدی با مسؤولان مصری در حوزه حقوق بشر از جمله موارد فردی در حال انجام است. فرانسه قصد دارد به این گفت‌وگو و نیز تعهد خود به حمایت از مدافعان حقوق بشر در سراسر جهان ادامه دهد.

در مقابل وزارت خارجه مصر نیز با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام مخالفت خود با بیانیه فرانسه تاکید کرد، بیانیه فرانسه به منزله دخالت در یک مساله داخلی مصر و در واقع تلاش برای تاثیر گذاشتن بر روند تحقیقاتی دانست که دادستانی کل در حال اجرا با یک شهروند مصری است که به دلیل ارتباط داشتن با یکی از پرونده‌های گشوده شده در دستگاه قضایی مصر متهم شده است.

احمد حافظ، سخنگوی وزارت خارجه مصر در این بیانیه تاکید کرد: قاهره به اصل دخالت نکردن و خودداری از اظهارنظر درباره تصمیمات مجریان قانون در دیگر کشورها از جمله فرانسه پایبند است.

همچنین وزارت خارجه مصر به دلیل بی‌احترامی وزارت خارجه فرانسه در بیانیه خود نسبت به قوانین مصر و دفاع پاریس از یک تشکل غیرقانونی در حوزه فعالیت‌های داخلی ابراز تاسف و اعلام کرد: طرح حقوق فردی مصر به عنوان یک شرکت ثبت شد اما با نقض قانون شماره ۱۴۹ سال ۲۰۱۹ به فعالیت‌های دیگری پرداخت و قانون شکنی کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: