کد خبر: ۵۱۴۷۴۸
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳

شهردار منطقه ۸ شهرداری تهران از تعمیر و نگهداری تجهیزات ترافیکی و ایمن سازی معابر و تقاطع‌های این منطقه خبر داد.

به گزارش شفاف، مهناز استقامتی شهردار منطقه ۸ شهرداری تهران در گفت و گویی،  با اشاره به اقدامات منطقه  به مناسبت هفته ایمنی و حمل و نقل،اظهار کرد: مهندسی، ایمن سازی و آرام سازی ترافیک، مجموعه‌ای از استراتژی‌ها و اقدامات مدیریت شهری به منظور کاهش سرعت ترافیک است. به همین سبب با توجه به بازدید‌ها و بررسی‌هایی که معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه و همچنین گروه تعمیر و نگهداری انجام داده است، تمامی ایرادات و نواقص علائم و تجهیزات ترافیکی در معابر منطقه مشخص و رفع شدند.

شهردار منطقه ۸ ادامه داد: به مناسبت هفته ایمنی و حمل ونقل، کارگاه‌های آموزشی با محوریت عبور و مرور ایمن برای کودکان، راکبین دوچرخه سوار و راکبین موتور سیکلت و همچنین قانون و مقررات ایمن برای رانندگان تاکسی به صورت مجازی برگزار شده است.
استقامتی بیان کرد: زیرساخت‌های شبکه معابر به منظور تردد ایمن عابران و نیز تامین آسایش و سلامت جسمی و روحی شهروندان اعم از سواره و پیاده، وظیفه حوزه‌های اجرایی شهرداری است. در این زمینه اقداماتی از جمله احداث ۲ پهلوگاه اضطراری وسایل نقلیه در بزرگراه امام علی (ع)، جابه‌جایی پل هوایی عابر پیاده در خیابان جانبازان غربی، اجرای نرده گذاری در خیابان جانبازان غربی حد فاصل پل بزرگراه امام علی (ع) تا خیابان کرمان در دست اقدام بوده و به زودی به بهره برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: با هدف بهبود عبور و مرور شهری و تامین ایمنی شهروندان، فعالیت‌هایی از قبیل احداث پل هوایی عابر پیاده در خیابان دماوند مقابل درمانگاه قدس، اضافه شدن فاز چراغ عابر پیاده به چراغ راهنمایی در تقاطع خیابان دماوند و شهید آیت با توجه به وجود چهار ایستگاه BRT در چهار راس تقاطع نیز در منطقه ۸ انجام شده است. همچنین از بین عوامل مسبب سوانح ترافیکی شدید، سرعت مهمترین عامل شناخته شده است.

شهردار منطقه ۸ یادآور شد: آرام‌سازی ترافیک، یکی از اقدامات مهندسی است که می‌تواند باعث کاهش قابل توجه سرعت وسایل نقلیه شده و در نتیجه در کاهش نرخ تصادفات و تلفات ناشی از آن‌ها نیز موثر باشد. در این راستا، آرام سازی معابر در خیابان جانبازان شرقی حد فاصل در دشت تا بزرگراه شهید باقری، خیابان مسیل باختر حد فاصل میدان امام رضا تا بزرگراه امام علی (ع)، خیابان گلستان مقابل مدرسه ابوریحان، خیابان مسیل باختر و خروجی زیر گذر کرمان به بزرگراه امام علی (ع) جنوبی به وسیله میخ مکعبی، استوانه‌های پلاستیکی و نصب سرعتگیر انجام شده است.

انتهای پیام/

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: