کد خبر: ۵۱۴۸۵۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱

مجموعه نقاشی‌های «کارما» از دریچه رنگ و خیال و فلسفه، نگاهی به دنیای پیرامون دارد و به مخاطب خود یادآوری می‌کند که زمین به طرز باورنکردنی گرد است.

به گزارش شفاف، نمایشگاه نقاشی‌های مهتاب رخصتی با نام «کارما» که در نگارخانه مجازی سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا شده، تا هفتم آذرماه 1399 پذیرای علاقه‌مندان است.

رخصتی دانش‌آموخته رشته گرافیک و تصویرگری است و در این نمایشگاه هنری 22 اثر خود را به صورت مجازی برای بازدید علاقه‌مندان به معرض نمایش گذاشته است.

وی معتقد است که ذهنیت هر هنرمند دستاورد زمان، ساختار اجتماعی، روان‌شناسی، ایدئولوژی و سایر عناصر فرهنگی معینی است که در کل شکل و نوع جهان‌بینی او را آشکار می‌سازد؛ بنابراین هنرمندان راستین بنا به ذهنیت‌ها و جهان‌بینی‌های متفاوت خود شیوه‌های آفرینش متفاوتی را بر می‌گزیند.

این مجموعه آثار نقاشی با خطوط دوار و رنگ‌هایی که دایره‌وار دور هم نقش بسته‌اند، به قاعده «کارما» اشاره و سعی دارد "ما" را به خودمان "یادآوری" کند، تا بهتر نگاه کنیم. شاید باور کنیم حتی حس‌های ناپایدار و بلاتکلیف در چرخه‌ای پایدار و حساب شده به اتفاقی در هستی تبدیل می‌شوند؛ به اتقاقی در "زندگی ما". 

در ادامه، گزیده‌ای از آثار به نمایش‌درآمده در این نمایشگاه را مشاهده می‌کنید: 

نقاشی , هنرهای تجسمی , وزارت فرهنگ و ارشاد , نقاشی , هنرهای تجسمی , وزارت فرهنگ و ارشاد , نقاشی , هنرهای تجسمی , وزارت فرهنگ و ارشاد , نقاشی , هنرهای تجسمی , وزارت فرهنگ و ارشاد , نقاشی , هنرهای تجسمی , وزارت فرهنگ و ارشاد , نقاشی , هنرهای تجسمی , وزارت فرهنگ و ارشاد ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: