کد خبر: ۵۱۴۹۰۴
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵

بر اساس تجزیه و تحلیل مرکز تحقیقات "pewresearch" پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۱۰۰، جمعیت جهان با نرخ رشد سالانه کمتر از ۰.۱ درصد و با افت شدید نسبت به نرخ فعلی، به ۱۰.۹ میلیارد نفر رسیده و در نهایت متوقف شود!

به گزارش شفاف، بر اساس تجزیه و تحلیل مرکز تحقیقات پیو "pewresearch" از داده های جدید سازمان ملل، برای نخستین بار در تاریخ مدرن، انتظار می رود که جمعیت جهان در پایان  قرن جاری عمدتاً متوقف شود!

عمده این توقف به دلیل کاهش نرخ باروری جهانی است؛ پیش بینی می شود تا سال 2100، جمعیت جهان با نرخ رشد سالانه کمتر از 0.1 درصد و با افت شدید نسبت به نرخ فعلی، به 10.9 میلیارد نفر برسد.

بین سالهای 1950 تا امروز، جمعیت جهان هر ساله بین 1 تا 2 درصد رشد کرده است و از 2.5 میلیارد نفر به بیش از 7.7 میلیارد نفر افزایش یافته است؛ بر این اساس جمعیت جهان تا سال 2100 افزایش یافته و در نهایت متوقف می شود!

کاهش جمعیت , سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری ,

گفتنی است، کشورهای مختلف جهان چند سال است که این هشدارهای جمعیتی را مبنای سیاستهای خود قرار داده اند و با انواع مختلف مشوقها و حمایتها سعی در کنترل و مهار کاهش جمعیت کشورهای خود دارند؛ بسیاری از کشورهایی که در خطر کاهش جمعیت قرار دارند، توانسته‌اند با اعمال سیاستهایی سطح باروی خود را در حد نرخ جانشینی(2.1 فرزند) حفظ کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: