کد خبر: ۵۱۴۹۱۵
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲

رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص گفت: بیماری‌های زمینه‌ای شرایط خاصی دارد و لازم است بیماران با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از خود در مقابل ویروس کرونا مراقبت کنند.

به گزارش شفاف، فاطمه هاشمی، رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص در گفت و گویی،  در خصوص اهمیت توجه ویژه به سلامتی بیماران خاص در دوران کرونا اظهار کرد: بیماری‌های زمینه‌ای شرایط خاصی دارد و لازم است بیماران با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از خود در مقابل ویروس کرونا مراقبت کنند.

او ادامه داد: به افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای داشته و یا از یک بیماری با شرایط خاصی رنج می‌برند، توصیه می‌شود دستورالعمل‌های بهداشتی را تا حد امکان رعایت کنند، زیرا بدن افراد ریسک پذیر به راحتی می‌تواند انواع ویروس‌ها را جذب کند.

رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص افزود: بیماری‌ تالاسمی، هموفیلی، دیالیز و سرطان از جمله بیماری‌های خاص تحت حمایت بنیاد بیماری‌های خاص است، به همین دلیل آن دسته از بیمارانی که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند، باید در محیط‌های کاملا بهداشتی رفت و آمد کنند.

او ادامه داد: بیماران خاص باید دستورالعمل‌های بهداشتی را دو برابر بیشتر از سایر افراد جامعه برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا رعایت کنند. این بیماران باید از بهداشتی بودن مراکز درمانی که مراجعه می‌کنند، اطمینان حاصل کنند.

هاشمی  تاکید کرد: بیماری کووید ۱۹ به قدری خطرناک است که می‌تواند هر فرد سالمی را مبتلا کند. افراد توجه داشته باشند که در حال حاضر تنها راه مقابله با این ویروس، رعایت تمام موارد و موازین بهداشتی است.

او یادآوری کرد: استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست ها، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و خروج به موقع از منزل به حفظ سلامت کل جامعه کمک می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: