کد خبر: ۵۱۴۹۴۶
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷

سالاری گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور ۷۵هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا در بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی بستری و درمان شده اند.

به گزارش شفاف، مصطفی سالاری در سومین جلسه ستاد "زندگی با کرونا" گفت: طرح ۳۰۷۰ که ارائه ۳۰ خدمت بیمه‌ای به شکل غیرحضوری برای کاهش ۷۰ میلیون بار مراجعه است از مهمترین برنامه‌های امسال این سازمان است که در روز‌های اخیر تعدادی از این خدمات رونمایی شده و تا پایان سال مابقی به بهره برداری می‌رسد.

وی اظهار داشت: هر خدمتی که غیرحضوری شود و نیاز به مراجعه به شعب را کاهش دهد اقدام موثر در جهت افزایش رضایتمندی بیمه شدگان است و همچنین برای پیشگیری از شیوع کرونا اثرگذار است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به اقدامات بخش درمان این سازمان در مواجهه با کرونا اشاره کرد و گفت: مراکز درمانی این سازمان محدودیتی برای پذیرش و بستری بیماران کرونایی قائل نیستند. از حداکثر ظرفیت برای ارائه خدمات به بیماران کرونا استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به تقویت مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی گفت: افزایش دستگاه‌های اکسیژن ساز بیمارستان‌ها یکی از این اقدامات است. همچنین مقرر شده است ۲۰۰ عدد دستگاه ونتیلاتور نیز خریداری و به بیمارستان‌ها تحویل داده شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: وعده داده بودیم که تا پایان سال ۵۵۱ تخت به تخت‌های مراکز درمانی این سازمان افزوده می‌شود که در آذر امسال ۱۳۸ تخت به ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌ها اضافه می‌شود که ۳۶ تخت آن از نوع ویژه است که برای درمان بیماران مبتلا به کرونا ضروری است.

سالاری ادامه داد: بخش‌های درمان مستقیم و غیرمستقیم این سازمان برای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان با تمام توان تلاش می‌کنند. در بخش پرداخت مطالبات مراکزدرمانی طرف قرارداد تا پایان مهر با این مراکز تسویه کردیم که در تاریخ این سازمان بی سابقه است.

 امیرعباس منوچهری، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: ۱۵ درصد مراجعین کرونایی در بخش‌های ویژه این سازمان بستری هستند و ۷۸ درصد کل بستری شدگان بیمه شده این سازمان هستند.

 منوچهری با اشاره با افزایش تخت‌های بستری تا پایان سال افزود: عمده تخت‌ها مربوط به استان‌های محروم است.

هادی زبده شیرکوهی، معاون منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه با بیان اینکه حفاظت از کارکنان و ذینفعان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در واحد‌های اجرایی از مهمترین ماموریت‌های این معاونت است، گفت: تهیه دستورالعمل‌ها و بسته‌های آموزشی با موضوع مبارزه با کرونا از جمله این اقدامات است.

زبده شیرکوهی افزود: تاکنون ۱۲ هزار نفر از همکاران این سازمان مبتلا به ویروس کرونا شدند که ۱۰ هزار نفر از آن‌ها در بخش درمان هستند و متاسفانه ۳۸ نفر از همکاران فوت شدند.

مهدی شکوری، مدیر کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی نیز به تشریح اقدامات اخیر معاونت بیمه‌ای این سازمان در هفته اخیر پرداخت و گفت: عدم برگزاری موقت جلسات هیات‌های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات، کمیسیون‌های پزشکی (موضوع ماده ۹۱ قانون تامین اجتماعی) وشورا‌های پزشکی، توقف موقت فرایند معرفی بیمه شدگان به کمیسیون پزشکی، توقف موقت انجام معاینات پزشکی بدو بیمه پردازی برای انعقاد قرارداد متقاضیان ادامه بیمه با ماهیت غیراجباری، رانندگان، کارگران ساختمانی و ..، تعلیق معرفی بیمه شده به مراجع پزشکی از جمله این اقدامات است.

شکوری تعلیق بازرسی‌ها و تشکیل جلسات کمیته‌های احتساب سوابق صرفا برای شرایط خاص را از دیگر اقدامات معاونت بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی در راستای محدودیت‌های جدید ابلاغی مصوبات اخیر ستاد کرونا برشمرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار