کد خبر: ۵۱۴۹۴۷
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷

رئیس جمعیت هلال‌احمر از آمادگی این جمعیت برای امداد و کمک‌رسانی به آوارگان ناشی از جنگ قره‌باغ میان ۲ کشور آذربایجان و ارمنستان خبر داد.

به گزارش شفاف، کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اعلام آمادگی جمعیت هلال‌احمر برای امداد و کمک‌رسانی به آوارگان جنگی در قره‌باغ اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر به عنوان عضوی از نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر، برای تسکین آلام بشری و همچنین حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بدون در نظر گرفتن هیچگونه تبعیض میان آن‌ها تلاش می‌کند.

وی افزود: طبق اساسنامه جمعیت هلال‌احمر، ارائه خدمات امدادی در هنگام بروز حوادث و سوانح طبیعی مثل زلزله و سیل و ... در داخل و خارج از کشور و همچنین ارسال کمک و اعزام عوامل امدادی و درمانی به سایر کشور‌ها در صورت لزوم از جمله وظایف این نهاد بشردوستانه به شمار می‌رود. علاوه بر این، در زمان جنگ و در تصادفات و برخورد‌های مسلحانه، جمعیت هلال احمر و عوامل امدادی آن طبق مقررات ملی و بین المللی و مصون از هرگونه ممانعت و یا تعرض دستجات متخاصم، بی طرفانه به کمک مجروحان و آسیب دیدگان و پناهندگان و آوارگان و اسرا و جست‌وجوی مفقودالاثر‌ها می‌پردازد.

همتی گفت: بر همین اساس و مطابق وظیفه ذاتی خود، جمعیت هلال‌احمر برای امداد و کمک‌رسانی به آوارگان قره‌باغ که در جنگ میان ۲ کشور ارمنستان و آذربایجان آسیب دیده‌اند، اعلام آمادگی می‌کند.

گفتنی است؛ جنگ میان ۲ کشور ارمنستان و آذربایجان، بر سر منطقه قره‌باغ یا قره باغ کوهستانی است که این منطقه، بخشی از جمهوری آذربایجان شناخته می‌شود، ولی تحت کنترل ارمنستان است. جمهوری‌های ارمنستان و آذربایجان در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰ جنگ خونینی بر سر این منطقه داشتند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: