کد خبر: ۵۱۴۹۴۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰

نامزدهای بخش«مسابقه اصلی» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از سوی دبیرخانه این رویداد سینمایی اعلام شد.

به گزارش شفاف،دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، اسامی نامزدهای بخش«مسابقه اصلی» این رویداد را اعلام کرد.

بنابر اعلام دبیرخانه، اسامی نامزدهای بخش«مسابقه اصلی» به شرح ذیل است:

  1. نامزدهای بخش  سینمایی

الف) بهترین فیلم سینمایی

  1. 23 نفر - (کارگردان مهدی جعفری، تهیه کننده مجتبی فرآورده)
  2. آبادان یازده 60 - (کارگردان مهرداد خوشبخت، تهیه کننده حسن کلامی)
  3. شبی که ماه کامل شد - (کارگردان نرگس آبیار، تهیه کننده محمدحسین قاسمی)
  4. لباس شخصی - (کارگردان امیرعباس ربیعی، تهیه کننده حبیب والی­نژاد)
  5. خروج - (کارگردان اسماعیل ابراهیم حاتمی­کیا، تهیه کننده حبیب والی­نژاد)

ب) بهترین کارگردانی

  1. خروج - (کارگردان اسماعیل ابراهیم حاتمی­کیا، تهیه کننده حبیب والی­نژاد)
  2. 23 نفر - (کارگردان مهدی جعفری، تهیه کننده مجتبی فرآورده)
  3. آبادان یازده 60 - (کارگردان مهرداد خوشبخت، تهیه کننده حسن کلامی)
  4. شبی که ماه کامل شد - (کارگردان نرگس آبیار، تهیه کننده محمدحسین قاسمی)
  5. لباس شخصی - (کارگردان امیرعباس ربیعی، تهیه کننده حبیب والی­نژاد)

ب) بهترین فیلمنامه

  1. 23 نفر - (نویسنده و کارگردان مهدی جعفری، تهیه کننده مجتبی فرآورده)
  2. شبی که ماه کامل شد - (نویسنده و کارگردان نرگس آبیار، تهیه کننده محمدحسین قاسمی)
  3. OMAR AND US (عُمَر و ما) – (نویسنده و کارگردان MARYNA ER GORBACH، MEHMET BAHADIR ER)
  4. Palms Blood(دستان خونین) - (کارگردان Najdat Ismail Anzour، تهیه کنندهNoational Film Organization)
  5. منطقه پرواز ممنوع - (نویسنده و کارگردان امیرداسارگر، تهیه کننده حبیب بامروت نژاد)
  1. نامزدهای بخش  تله فیلم

الف) بهترین تله فیلم

  1. مدیترانه – (کارگردان هادی حاجتمند، تهیه کننده رشید حاجتمند)
  2. ریشه­ها – (کارگردان محمدرضا معینی، تهیه کننده عفت صوفی)
  3. اینجا خانه من است – (کارگردان خیرا... تقیانی پور، تهیه کننده جواد نوری)
  4.  تو میمانی – (کارگردان حمید بهمنی، تهیه کننده داود غفاری آزاد)
  5. آوازهای باد – (کارگردان محسن سوهانی، تهیه کننده محمود بابایی)

ب) بهترین کارگردانی تله فیلم:

  1. اینجا خانه من است – (کارگردان خیرا... تقیانی پور،  تهیه کننده جواد نوری)
  2. مدیترانه – (کارگردان هادی حاجتمند، تهیه کننده رشید حاجتمند)
  3. تو میمانی – (کارگردان حمید بهمنی، تهیه کننده داود غفاری آزاد)
  4. فرمانده – (علی عطشانی، تهیه کننده سیدمحسن طباطبایی­پور)
  5. ریشه­ها – (کارگردان محمدرضا معینی، تهیه کننده عفت صوفی)

ج) بهترین فیلمنامه تله فیلم:

  1. مدیترانه – (نویسنده صابر ا... دادین، کارگردان هادی حاجتمند، تهیه کننده رشید حاجتمند)
  2. اینجا خانه من است – (نویسنده و کارگردان خیرا... تقیانی پور، تهیه کننده جواد نوری)
  3. آوازهای باد – (نویسنده و کارگردان محسن سوهانی، تهیه کننده محمود بابایی)
  4. تو میمانی – (نویسنده مصطفی زندی، کارگردان حمید بهمنی، تهیه کننده داود غفاری آزاد)
  5. ریشه­ها – (نویسنده و کارگردان محمدرضا معینی، تهیه کننده عفت صوفی)
  1. نامزدهای بخش مستند کوتاه

الف) بهترین مستند کوتاه

  1. سیروس - (تهیه کننده و کارگردان سیدرضا صافی)
  2. کراس - (کارگردان احمد رحمانیان،  تهیه کننده گروه مستند روایت فتح)
  3. و تن من - (تهیه کننده و کارگردان حسین همایونفر)

ب) بهترین کارگردانیمستند کوتاه

  1. کراس - (کارگردان احمد رحمانیان،  تهیه کننده گروه مستند روایت فتح)
  2. و تن من - (تهیه کننده و کارگردان حسین همایونفر)
  3. -The Invisible Island Socotra (اسکوتارا جزیره نامرئی)- (تهیه کننده و کارگردان Georgi Kozhuharov و  Rumyana Hristova- جورجی کوزوراف و رومیانا روستُوا))

ج) بهترین تحقیق و پژوهش مستند کوتاه

  1. سنگربان -  (کارگردان ایوب مروانی،  تهیه کننده شبکه خوزستان)
  2. سیروس - (تهیه کننده و کارگردان سیدرضا صافی)
  3. -The Invisible Island Socotra (اسکوتارا جزیره نامرئی)- - (تهیه کننده و کارگردان و نویسنده
     Georgi Kozhuharov و  Rumyana Hristova- جورجی کوزوراف و رومیانا روستُوا)
  1. کاندیدهای مستند بلند بخش اصلی

الف) بهترین مستند بلند

  1. خاطرات بادیه - (کارگردان ساسان فلاح­فر، تهیه کننده مرتضی شعبانی)
  2. موصل بعد از جنگ - (کارگردان مهیار زاهد،  تهیه کننده مهدی مطهر)
  3. فرزندان شب - (کارگردان بهروز نورانی­پور،  تهیه کننده انجمن گسترش سینمای مستند و تجربی)
  4. نت­های مسی یک رویا -  (کارگردان رضا فرهمند،  تهیه کننده مرتضی شعبانی)
  5. GAZA – (کارگردانان Garry Keane و Andrew McConnell، تهیه کننده Igal Hecht و Aaron Daniel Mandel)

ب) بهترین کارگردانیمستند بلند

  1. نت­های مسی یک رویا -  (کارگردان رضا فرهمند،  تهیه کننده مرتضی شعبانی)
  2. فرزندان شب - (کارگردان بهروز نورانی­پور،  تهیه کننده انجمن گسترش سینمای مستند و تجربی)
  3. خاطرات بادیه - (کارگردان ساسان فلاح­فر، تهیه کننده مرتضی شعبانی)
  4. GAZA – (کارگردانان Garry Keane و Andrew McConnell، تهیه کننده Igal Hecht و Aaron Daniel Mandel)

ج) بهترین تحقیق و پژوهش مستند بلند

  1. GAZA – (کارگردانان Garry Keane و Andrew McConnell، تهیه کننده Igal Hecht و Aaron Daniel Mandel)
  2. آتش در گلستان - (تهیه کننده و کارگردان حجت ا... اسحاقی اطربی)
  3. مهدی عراق را بکش - (تهیه کننده و کارگردان عبدالرضا نعمت­الهی)
  4. عابدان کهنز - (کارگردان مجید رستگار، تهیه کننده امیر مهریزدان )
  5. خاطرات بادیه - (کارگردان ساسان فلاح­فر، تهیه کننده مرتضی شعبانی)
  1. نامزدهای  کوتاه داستانی

الف)بهترین فیلم کوتاه داستانی:

  1. ماکاروف – (کارگردان سیدسجاد قافله باشی، تهیه کننده حسین شیرعلی)
  2. از طرف لیلا – (کارگردان مجتبی اسپنانی، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
  3. مثلا فیصل – (کارگردان امیررضا زرین بخش، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
  4. Subjection (موضوع)– (کارگردان علیرضا میرزایی، تهیه کننده الکساندر کوتانت)
  5. Dreams under the rubble (رویاهای زیر آوار)– (تهیه کننده و کارگردان محمد خلیل)

ب) بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی:

  1. ماکاروف – (کارگردان سیدسجاد قافله باشی، تهیه کننده حسین شیرعلی)
  2. مثلا فیصل – (کارگردان امیررضا زرین بخش، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
  3. از طرف لیلا – (کارگردان مجتبی اسپنانی، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
  4. Subjection (موضوع)– (کارگردان علیرضا میرزایی، تهیه کننده الکساندر کوتانت)
  5. Dreams under the rubble (رویاهای زیر آوار)– (تهیه کننده و کارگردان محمد خلیل)

ج) بهترین فیلمنامه کوتاه داستانی:

  1. مثلا فیصل – (نویسنده حمید امینی، کارگردان امیررضا زرین بخش، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
  2. از طرف لیلا – (نویسنده و کارگردان مجتبی اسپنانی، تهیه کننده انجمن سینمای جوانان ایران)
  3. ئاکام – (نویسنده فرهاد تقی­زاده، کارگردان حسین میرزا محمدی، تهیه کننده نوید میخک و انجمن سینمای جوانان ایران)
  4. On the border (در مرز)– (کارگردان آبیلکاسیموف، تهیه کننده)
  5. Subjection (موضوع)– (کارگردان علیرضا میرزایی، تهیه کننده الکساندر کوتانت)
  1. نامزدهای نماهنگ

الف) بهترین نماهنگ

  1. پرواز خاموش - (کارگردان امیرحسین بزرگزادگان، تهیه کننده ریحانه مشهدی ابراهیم)
  2. فتح غریب - (کارگردان عباس یوسفی، تهیه کننده صادق حسینی)
  3. شب بارانی- (کارگردان امیر شاملو، تهیه کننده یاسر صانعی)
  4. خونه ملت - (کارگردان داوود احمدی، تهیه کننده صادق روشن)
  5. Compassion (دلسوزی)– (کارگردان ویگنش ویاس، تهیه کننده)

ب) بهترین کارگردانی نماهنگ:

  1. خونه ملت و بزک – (کارگردان داوود احمدی، تهیه کننده صادق روشن)
  2. پرواز خاموش – (کارگردان امیرحسین بزرگزادگان، تهیه کننده ریحانه مشهدی ابراهیم)
  3. فتح غریب – (کارگردان عباس یوسفی، تهیه کننده صادق حسینی)
  4. کنا هم باشیم – (کارگردان محمدرضا ملا عباسی، تهیه کننده صادق روشن)
  5. Compassion(دلسوزی) - (کارگردان ویگنش ویاس، تهیه کننده)
  1. نامزدهای پویانمایی

بهترین فیلم پویا نمایی کوتاه:

  1. The Peculiar Crime of Oddball Mr Jay (جنایت ویژه غیرمعمول آقای جی )– ( تهیه کننده و کارگردان Bruno Caetano- برونو کاتانو)
  2. BLEUET (آفتابگردان)- (کارگردانان Amaury d’Arcangues ، Paul Calvier, Léa Rocton, Thomas Ruiz تهیه کننده ECV BORDEAUX)
  3. این سو آن سو- (کارگردان لیدا فضلی، تهیه کننده لیدا فضلی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی)
  4. کاش- (تهیه کننده و کارگردان هادی امیری و رها فرجی)
  5. وقتی پروانه ها دستخوش جریان باد میشوند - (تهیه کننده و کارگردان حنانه واحدی)                                                         

ج) بهترین فیلمنامه پویانمایی:

  1. این سو آن سو - (نویسنده و کارگردان لیدا فضلی، تهیه کننده لیدا فضلی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی)
  2. کاش- (نویسنده، تهیه کننده و کارگردان هادی امیری و رها فرجی )
  3. وقتی پروانه ها دستخوش جریان باد می شوند – (تهیه کننده و کارگردان حنانه واحدی)
  4. BLEUET(آفتابگردان)-(کارگردانان Amaury d’Arcangues ، Paul Calvier, Léa Rocton, Thomas Ruiz تهیه کننده ECV BORDEAUX)
  5. The Peculiar Crime of Oddball Mr Jay (جنایت عجیب و غریب آقای جی )-( تهیه کننده و کارگردان Bruno Caetano)

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: