کد خبر: ۵۱۴۹۶۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰

رئیس جمهور روسیه در دیدار با سفیر جدید کره شمالی در این کشور تاکید کرد که مسئله هسته‌ای شبه جزیره کره تنها از طریق گفتگو حل می‌شود.

                          خلع سلاح کره‌شمالی باید از طریق دیپلماتیک باشد

به گزارش شفاف، رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه هنگام دریافت اعتبارنامه سفیر جدید کره شمالی، بر لزوم حل و فصل موضوع مسائل مربوط به برنامه هسته‌ای کره شمالی با روش‌های دیپلماتیک تاکید کرد.

به نوشته خبرگزاری «تاس» «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه حین دیدار با سفیر جدید کره شمالی در وسیه گفت، مسائل برنامه هسته‌ای در شبه جزیره کره باید تنها از طریق «دیپلماتیک» حل شود.

رئیس کره شمالی و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا تاکنون سه بار با یکدیگر دیدار داشته‌اند تا در ازای خلع سلاح اتمی شبه‌جزیره کره، تحریم‌ها علیه کره شمالی لغو شوند، اما این دیدار‌ها هیچ نتیجه‌ای نداشته‌اند.

ترامپ وعده داده در صورت انتخاب مجددش به سرعت با کره شمالی به توافق برسد. این در حالی است که «کیم یو جونگ» خواهر رئیس کره شمالی گفته است، چهارمین دیدار میان کیم و ترامپ «غیرضروری» و «بی‌فایده» است. از طرفی «برایان مک‌کئون» مشاور امور خارجه «جو بایدن» رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفته، او در صورت دستیابی به پیروزی آمادگی دارد با کیم دیدار کند.

چندی قبل وزیر دفاع اسبق آمریکا بر امکان خلع سلاح اتمی کره شمالی از طریق دیپلماتیک تاکید کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار