کد خبر: ۵۱۵۰۲۹
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰

رئیس سازمان نیروهای مسلح گفت: تلاش می‌کنیم تا حقوق سربازان حداقل ۶۰ درصد حقوق کارمندان نیروهای مسلح شود.

به گزارش شفاف، سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا درباره حقوق سربازان اظهار کرد: ماده ۴۹ قانون خدمت وظیفه عمومی این موضوع را مشخص کرده است و در قانون گفته شده حداقل حقوق سرباز باید حداقل ۶۰ و حداکثر ۹۰ درصد حقوق پایه باشد. 

وی گفت‌: حداقل حقوق کارکنان نیروهای مسلح حدود دو میلیون و سیصد هزار تومان است و حداقل حقوق سربازان هم بر اساس این میزان از حقوق تعیین می‌شود.

سردار مهری با بیان اینکه پایه‌های حقوق ها متفاوت هستند، گفت: بر اساس مدرک تحصیلی هر یک از سربازان پایه حقوق متفاوت است و حداقل آن  ۵۰۰ هزار تومان است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان کرد: سربازانی که مدرک تحصیلی آنها دیپلم است حدوداً ۳۰۰ تومان می گیرند و حقوق بستگی به تحصیلات و درجه خدمتی است که در سربازی به سربازان داده می‌شود و البته به متاهلان حق تأهل هم داده می‌شود.

وی گفت: همچنین آنهایی که در مناطق عملیاتی باشند هم مبلغ بیشتری می گیرند ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده نیروی انتظامی مکاتباتی کردندو تلاش می‌کنند تا حقوق سربازان افزایش یابد و به حداقل ۶۰ درصد حقوق کارکنان نیروهای مسلح برسد.

 وی گفت : بنده هم به عنوان خادم سربازان در سطح کشور از دولت محترم و مجلس شورای اسلامی تقاضا می‌کنم که به این خواسته به حق سربازان توجه شود.

مهری با اشاره به افزایش حقوق سربازان در سال ۹۹ گفت: در سال ۹۹ حدود ۲۵ درصد به حقوق سربازان اضافه شده است همچنین پیگیر هستیم که حداقل ۶۰ درصد حقوق سرباز به آنها تعلق گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: