کد خبر: ۵۱۵۰۹۹
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷

تحصیل در روسیه چه در رشته‌های پزشکی باشد و چه در سایر رشته‌ها برای بسیاری از افراد جذاب است. از این منظر که روسیه به عنوان یکی از بزرگ‌‌ترین قدرت‌های جهان و میراث دار شوروی بزرگ به شمار رفته و قطعا در کشوری با چنین مختصاتی دانش دانشگاهی در مرزهای نخستین جهان قرار دارد و طبیعتا هر کسی مشتاق کسب این دانش است.

اما شمایی که با هدف آشنایی با اعزام دانشجو به روسیه این مقاله را می‌خوانید بهتر است بدانید که تحصیل در روسیه فقط برای ما ایرانی‌ها جذاب نیست. بسیاری از مردم دنیا علاقه دارند در پهناورترین کشور دنیا به تحصیل مشغول شوند. جالب است بدانید که فقط در سال پیش یعنی سال 2019 بیشتر از 250 هزار دانشجو از سراسر کشور برای تحصیل در روسیه به این کشور رهسپار شده‌اند.

از جمله مزایای تحصیل در روسیه می‌توان به موارد متعددی اشاره کرد، از جمله اعتبار بالای دانشگاه این کشور و همین‌طور هزینه پایین زندگی و تحصیل در این کشور. همین موارد باعث شده که جمعیت دانشجویان متقاضی برای تحصیل در روسیه رشد چشمگیری داشته باشد.

 

مطابق بیان متخصصان روس دانش ، رشته‌های متعددی از جمله پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی در کنار فناوری اطلاعات، نفت و گاز و همین‌طور مدیریت و حقوق از جمله رشته‌‌های پر تقاضا برای اعزام دانشجو به روسیه به شمار می‌روند.

اما شاید اینجا برای شما سوالات پیش آمده باشد؛ از جمله این‌که جزئیات بیشتری از چگونگی تحصیل در روسیه چیست؟ هزینه‌های تحصیل و زندگی در روسیه چقدر است؟ پادفک چیست و اهمیت آن برای تحصیل در روسیه چیست؟ برای تحصیل پزشکی در روسیه باید چه کاری انجام داد؟ دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه کدامند؟ اگر به دنبال یافتن پاسخ‌های این سوالات هستید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید و خواندن هیچ یک از قسمت‌های آن را از دست ندهید.

هزینه زندگی در روسیه

پیش از آن‌که درباره تحصیل پزشکی در روسیه و همین‌طور دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه بخواهیم صحبت کنیم، ابتدا بایستی نگاهی به شرایط اقتصادی تحصیل در روسیه داشته باشیم. باید بدانید که هزینه زندگی در کشور روسیه بسته به شهر محل سکونت شما متفاوت است. مثلا برای زندگی در پایتخت روسیه یعنی مسکو یک دانشجو باید حدود 500 دلار یعنی چیزی نزدیک 12 میلیون تومان را در نظر بگیرد. هزینه زندگی در شهر زیبای سن پترزبورگ ماهانه حدود 300 دلار یعنی 7 میلیون تومان است و در سایر شهرهم مبلغی بین 200 الی 250 دلار است.

هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. همچنین تفاوت مقاطع تحصیلی و همین‌طور رشته تحصیلی هم باعث تفاوت‌هایی در میزان شهریه می‌شود. کما این‌که در کشور عزیز ما ایران هم چنین رویه‌ای وجود دارد و مثلا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات با خواندن رشته ادبیات در یکی از دانشگاه‌های پیام نور یکسان نیست.

در مورد روسیه باید بدانید که برای پادفک زبان روسی باید چیزی حدود 3 هزار دلار یعنی چیزی در حدود 75 میلیون تومان باید هزینه کرد. ضمن اینکه برای خواندن رشته پزشکی در روسیه باید سالانه چیزی حدود 5 تا 6 هزار دلار هزینه کرد. البته داندان‌پزشکی خواندن در روسیه هم تقریبا همین‌قدر برای شما آب می‌خورد.

 

پادفک چیست و برای تحصیل در روسیه چقدر اهمیت دارد؟

تحصیل در روسیه در اکثر قریب به اتفاق دانشگاه‌ها به زبان روسی انجام می‌شود. این موضوع برای دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه هم جاری و ساری است و حتی باید بدانید تنها دانشگاه‌هایی در ایران مورد تایید است که تحصیل در آن به زبان روسی انجام شده باشد. پس فراگیری زبان روسی برای متقاضیان تحصیل در روسیه از هر چیزی ضروری‌تر است. به همین خاطر دانشجویان باید به فراگیری زبان روسی در یکی از دانشگاه‌های روسیه مشغول شوند و دوره‌ای که به پادفک مشهور است را بگذرانند.

اقدامات لازم برای تحصیل در روسیه

گرفتن مجوز تحصیل در روسیه و یا همان پذیرش گرفتن از دانشگاه‌های این کشور بدین شکل انجام می‌شود که شما ابتدا رشته و دانشگاه دلخواه خودتان را انتخاب کرده و سپس نسبت به ارسال مدارک به آن دانشگاه اقدام می‌کنید. در ادامه و بعد از دریافت دعوت‌نامه هم باید به سفارت روسیه در ایران مراجعه کرده و مراحل اخذ ویزا را طی کنید. البته استفاده از مشاوره‌های مطمئنی از متخصصان روس دانش هم در این زمینه توصیه می‌شود.

علاقه‌مندان به امر اعزام دانشجو به روسیه به یاد داشته باشند که برای ورود به اکثر دانشگاه‌های روسیه شرط معدل هم وجود ندارد.

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه کدامند؟

فرآیند اعزام دانشجو به روسیه برای متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی همواره با یک سوال مهم همراه است و آن‌هم این‌که دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه کدامند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، دانشگاه مورد تایید ایران در روسیه به دو دسته دانشگاه‌های پزشکی و غیرپزشکی تقسیم می‌شوند. هر چند که برای کسب اطلاع دقیق از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه بهتر است به سایت وزارت بهداشت مراجعه کنید تا برای تحصیل در روسیه دچار مشکل نشوید، اما اینجا نام چندین دانشگاه مورد تایید در ایران را برای اعزام دانشجو به روسیه ذکر می‌کنیم، دانشگاه دولتی مسکو به نام لومونسف، دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ، دانشگاه نووسیبیرسک که تحصیل پزشکی در این دانشگاه‌ها ممکن است.

برای تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه سچنوا و برای تحصیل در رشته دندان‌پزشکی هم دانشگاه سماشکو مسکو مورد تایید هستند.

برای تحصیل در روسیه با چه کسی مشورت کنیم؟

شاید حالا که درباره تحصیل در روسیه اطلاعات بیشتری کسب کرده‌اید برای شما مهم باشد که یک مشاور خوب برای انتخاب امر اعزام دانشجو به روسیه داشته باشید. ما در سطور پایانی این مطلب می‌خواهیم یک راهکار مناسب برای اخذ اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره‌های تخصصی برای تحصیل در روسیه را به شما معرفی کنیم.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت روس دانش از اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل در روسیه برخوردار شوید. ضمن اینکه مشاوره‌‌های تخصصی روس دانش هم یاری‌گر شماست.

این امکانات روس دانش برای مشاوره آنلاین را باید در کنار مزایایی مثل عدم تحمل رنج بعد مسافت و ماندن در ترافیک برای رسیدن به یک مشاوره همراه با ضیغ وقتش را در نظر گرفت تا انتخاب بهتری برای تحصیل در روسیه داشت.

تماس با مجموعه روس دانش

www.rusdanesh.com

study@rusdanesh.com

0079119831901

 

*رپورتاژ آگهی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: