کد خبر: ۵۱۵۱۱۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵

­وزیر دفاع گفت: شهید دکتر فخری زاده از دانشمندان برجسته، اما بی ادعا و بسیار مخلص بود و کار‌های بزرگی هم در حوزۀ دفاعی کشور و هم در تولید کیت تشخیص کرونا و تولید واکسن برای این بیماری انجام داد.

                          وزیر دفاع: راه شهید فخری‌زاده با قوت ادامه می‌یابد

به گزارش شفاف، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در ارتباط تصویری با شبکه خبر با اشاره به جرئیات عملیات ترور شهید محسن فخری زاده گفت: شهید فخری زاده امروز در یک سفر در اطراف تهران مورد هدف یک عملیات تروریستی قرار گرفتند و تیم حفاظت ایشان در این عملیات درگیر شدند و متاسفانه ایشان و دونفر از همراهان زخمی شدند و به بیمارستان منتقل شدند، اما متاسفانه کار تیم پزشکی به نتیجه نرسید و آقای فخری زاده به شهادت رسیدند.

او افزود: بر اساس گزارش‌هایی که از تیم همراه ایشان در صحنه داریم ابتدا خودروی حامل ایشان هدف تیراندازی قرار می‌گیرد و بعد از لحظاتی خودروی نیسانی که حامل مواد منفجره بوده در نزدیکی ایشان منفجر می‌شود و همزمان نیز تیراندازی انجام می‌شود؛ در نهایت مجموع جراحات وارده باعث شهادت ایشان می‌شود.

وزر دفاع درباره علت انتخاب فخری زاده به عنوان هدف ترور تروریست‌ها اظهار کرد: ایشان معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری‌های دفاعی کشور بودند و دارای یک وجهه علمی بالا و سابقه طولانی در نوآوری‌های دفاعی کشور بودند؛ شاگردان بسیار زیادی را تربیت کردند و پرورش دادند، کار‌های ایشان در حوزه دفاعی بزرگ و پر ثمر است.

امیر حاتمی ادامه داد: ایشان در صحنه مقابله با کرونا نیر از پیشگامان بود و مجموعه تحت مدیریت ایشان در تولید کیت تشخیص کرونا فعالیت داشت. ایشان یک عنصر موثر در نوآوری‌های دفاعی بود و دشمن نیز هرجا که برای ملت عزیز ایران یک گام موثر و بلند برداشته شود مورد هدف قرار می‌دهد؛ حوزه‌ی دفاع به عنوان یک حوزه کاملا موثر برای مردم ایران همواره مورد نظر و تهاجم دشمن است.

وزیر دفاع با بیان این که شهید دکتر فخری زاده از دانشمندان برجسته، اما بی ادعا و بسیار مخلص بود افزود: در حوزۀ دفاعی کار‌های بزرگ و برجسته‌ای را از ایشان سراغ داریم به ویژه در موضوع لیزر در پدافند کار‌های بزرگی انجام دادند.
امیر حاتمی گفت: ایشان مصر بودند که کاری که در حوزۀ دفاعی انجام می‌دهند برای کمک به مردم در عرصه‌های مختلف استفاده شود چنان که دیدیم چه گام‌های بزرگی برای تولید واکسن کرونا برداشتند.

امیر حاتمی گفت: در حوزۀ دفاع یکی از موضوعات جدی موضوع پدافند شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای است که با تهدید دشمن روبرو هستیم، دشمن ما آمریکایی است که نخستین حمله هسته‌ای جهان را انجام داده است و موضوع پدافند هسته‌ای و میکروبی و شیمیایی در وزارت دفاع موضوع مهم و به روزی است و پدافند هسته‌ای را ایشان به واسطه رشته تحصیلی شان مدیریت می‌کردند و خدمات ایشان در این راه برجسته است و مطمئنا همکاران و شاگردان شهید راه او را با قوت ادامه خواهند داد و خللی در تحقیقات دفاعی و پدافندی ایجاد نخواهد شد.

وزیر دفاع با اشاره به این که دشمن به دنبال تضعیف ملت ایران است گفت: من این شهادت را در ارتباط با شهادت شهید سلیمانی می‌دانم و فکر می‌کنم که این جنایت هم بخشی از پازل دشمن برای تضعیف ملت ایران است و دشمن برای دست یابی به این هدفش به هر جنایتی دست می‌زند.

امیر حاتمی گفت: دشمن دکتر فخری زاده را به شهادت رساند، چون دانشمندی برجسته و کارآمد بود و من اطمینان دارم حتما برکت خون شهید باعث خواهد شد که این راه با قدرت و سرعت بیشتری پیموده شود و بن بست‌ها برای ما باز خواهد شد.

وزیر دفاع افزود: ترور این دانشمند حداکثر استیصال دشمن است موقعی که نمی‌توانند با توسل به شورای امنیت و تحریم جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرند همواره به این شگرد ناجوانمردانه متوسل می‌شوند تا با ترور دانشمندان به خیال شان به اهداف پلیدشان برسند.

فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: دکتر فخری زاده از دانشمندان برجسته هسته‌ای کشور بود و دشمن سال‌ها به دنبال ترور ایشان بود، اما موفق نشده بود.

عباسی با اشاره به شخصیت ممتاز علمی و انسانی شهید فخری زاده گفت: دشمنان جمهوری اسلامی می‌کوشند با حذف مهر‌های کارآمد و دانشمند مانع پیشرفت جمهوری اسلامی شوند.

عابدینی کارشناس مسائل رسانه هم گفت: رسانه‌هایی که شریان اطلاع رسانی آن‌ها در اختیار نظام سلطه است عموما تلاش کردند تا قلب واقعیت کنند. شهید فخری زاده در واقع در حوزۀ پدافند شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای فعالیت داشتند. ما شاهد هستیم که دائما ایران را متهم می‌کنند که به سمت سلاح کشتار جمعی پیش می‌رود، اما در دکترین جمهوری اسلامی سلاح کشتار جمعی جایی ندارد و به فتوای رهبر معظم انقلاب هم حرام است و آژانس انرژی اتمی چهل گزارش تهیه کرده و گفته جمهوری اسلامی هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای اش ندارد.

عابدینی با بیان این که رسانه‌های نظام سلطه تلاش می‌کنند ترور را توجیه کنند گفت: ترور در ذات قدرت‌های مخالف جمهوری اسلامی ایران و رژیم صهیونیستی است و جمهوری اسلامی در ۴۱ سال گذشته همواره قربانی ترور بوده است.

این کارشناس رسانه گفت: آنچه که مهم است این است که صنعت دفاعی جمهوری اسلامی با شهادت نخبگان علمی اش متوقف نمی‌شود.

صمدزاده تحلیلگر مسائل راهبردی هم با محکومیت ترور گفت: ریشه این ترور ننگین در دیدار سه جانبه‌ای است که در عربستان بین پمپئو و نتانیاهو و رئیس موساد و ولیعهد عربستان رخ داد.

این کارشناس با بیان این که جمهوری اسلامی قطعا انتقام خون شهیدانش را می‌گیرد گفت: آمریکا به هیچ وجه توانایی ورود به جنگ در منطقه خاورمیانه را ندارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: