کد خبر: ۵۱۵۲۰۶
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳

یک پایگاه عراقی با انتقاد از اقدام اخیر امارات در ممانعت از ورود شهروندان عراقی به این کشور نوشت که مواضع ایران بسیار صادقانه‌تر و شرافتمندانه‌تر از مواضع برخی کشورهای عربی است.

به گزارش شفاف، پایگاه خبری المعلومه عراق در یادداشتی از اقدام دولت امارات در ممانعت از ورود شهروندان 13 کشور عربی و اسلامی از جمله عراق و ایران به این کشور انتقاد کرد.

در این یادداشت آمده است: عراق رنج های زیادی از کشورهای عربی دیده است؛ کشورهای عربی بودند که به نیروهای بیگانه اجازه دادند به عراق حمله کنند و ارتش های خود را از طریق خاک همین کشورها وارد عراق کنند. همین کشورهای عربی بودند که مرزهای خود را به روی عراق بستند و اجازه دادند که ملت عراق در محاصره و گرسنگی بمانند و همین کشورها بودند که مرزهای خود را بر روی هزاران تروریست باز کردند و منجر به کشته شدن هزاران بی گناه شدند.

در ادامه این یادداشت آمده است: خاک کشورهای اردن، عربستان، قطر، سوریه و حتی ترکیه میدانی برای آموزش داعشی ها شده بود و عملیات داعش از داخل خاک آنها انجام می شد. امارات و عربستان حمایت مالی، لجستیکی، مستشاری به داعش می کردند و امارات در حمایت های رسانه ای، فتنه انگیزی، ایجاد هرج و مرج و حمایت از شبکه های اجتماعی پیشرو بود.

نویسنده در بخشی از این یادداشت آورده است: اما ایران اسلامی که ''جوکرها'' و افراد منحرف شعار "ایران برو بیرون" علیه آن سر دادند، مواضع صادقانه تر، شرافتمندانهتر و اصیلتری نسبت به برخی کشورهای عربی دارد. زمانی که در سال 1991 آمریکا تحریم های ظالمانه علیه عراق وضع کرد، ایران ریه و راه تنفس عراق بود، زمانی که کشورهای عربی مرزهای خود را به روی عراق بستند، ایران تحریم ها را شکست و کالاها و مواد غذایی ایرانی به وفور به عراق می آمد و حتی نفت عراق از طریق خاک ایران فروخته می شد.

در ادامه این یادداشت آمده است: امروز باقی مانده های داعش از طریق خاک کشورهای عربی وارد عراق می شوند و اموال عرب ها در قتل عراقی ها سهیم است، حتی یک شهروند و یا فرد عرب برای دفاع از عراق و ملت آن در کنار عراقی ها نجنگید و به دعوت جهاد کفایی پاسخ نداد اما ملت جمهوری اسلامی ایران به فتوای جهاد کفایی لبیک گفتند و در کنار ملت عراق جنگیند و شهید دادند و خون آن ها با خون مردم عراق آمیخته شد.

نویسنده آورده است: آیا جزای نیکی چیزی جز نیکی است؟ این جوکرها و هم پیمانان و دنباله روهای آمریکا بودند که وارد تظاهرات شدند و شعار " ایران برو بیرون" سر دادند تا فتنه ای میان دو ملت همسایه و مسلمان ایجاد کنند. بین مواضع عرب ها و مواضع ایران تفاوت بسیاری است.

در پایان این یادداشت از مقامات عراقی درخواست شده است که سفیر و یا کاردار امارات را احضار و در رابطه با اقدام اخیر امارات در ممانعت از ورود شهروندان عراقی اعتراض کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: