کد خبر: ۵۱۵۲۳۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۶

وزیر دفاع روسیه اظهارات همتای آلمانی در خصوص لزوم گفت‌وگو با روسیه از موضع قدرت را اظهارنظر "دانش‌آموز مدرسه ابتدایی" توصیف کرد.

به گزارش شفاف، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در اظهاراتی طی امروز، یکشنبه به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد عقب راندن نازی‌ها و پایان جنگ داخلی بزرگ (۱۹۴۱-۱۹۴۵) کشف لاشه کشتی "ارمینیا" در دریای سیاه توسط کارشناسان روس را یادآور شد که هواپیمای آلمانی در مقابل سواحل کریمه در نوامبر ۱۹۴۱ غرق کرده بود که بین ۴.۵ هزار تا ۱۰ هزار غیرنظامی کشته داشت.

وزیر دفاع روسیه اشاره کرد، سرنوشت فاجعه‌آمیز این کشتی از داستان‌های بسیار مربوط به جنگ داخلی بزرگ است که نباید فراموشش کرد.

شویگو در این خصوص به اظهارات کرامپ، کارن‌باوئر، همتای آلمانی اشاره کرد و گفت: نسل جدیدی از سیاستمداران به خصوص خود در آلمان امروز درصدد دادن زندگی به ما برمی‌آیند و از نحوه مذاکره با ما از موضع قدرت صحبت می‌کنند.

وزیر دفاع روسیه افزود: این اظهارات بیشتر شبیه حرف‌های دانش‌آموز دختر یک مدرسه ابتدایی و تعدی به دانش‌آموز پسر مدرسه دیگر است، این دانش‌آموز می‌تواند هر کاری انجام دهد زیرا مادر یا پدرش مدیر مدرسه هستند. ای جوانان ما در مدرسه دیگری هستیم و مدیر دیگری داریم.

کارن‌باوئر گفته بود، باید روسیه و آلمان بر سر خلع سلاح از موضع قدرت صحبت کنند.

او افزوده بود، همیشه رویکرد خوبی برای سیاست خارجه آلمان وجود داشته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: