کد خبر: ۵۱۵۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: ترور دانشمندان ایرانی نشان‌دهنده ضعف دشمنان است و تاثیری بر روند پیشرفت علمی کشور ندارد.

به گزارش شفاف، ابراهیم صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در گفت و گویی، درباره تاثیر ترور دانشمندان ایرانی بر روند پیشرفت علمی کشور، اظهار کرد: ترور افراد در هیچ جای دنیا امر پسنده‌ای نیست و تنها بدترین انسان‌ها و بدترین دستگاه‌های سیاسی دست به چنین اقدام زننده‌ای می‌زنند.

او افزود: کشور ایران از بدو انقلاب شاهد ترور‌های زیادی بوده است که بروز این اتفاقات بسیار ناگوار هستند، اما هیچکدام انگیزه مدیران قوی، عالمان دانشگاهی و مدیران اجرایی جامعه را کم نکرده؛ بلکه باعث افزایش تمایل آنان به انجام کار‌های علمی و پژوهشی شده است.

صالحی عمران تصریح کرد: ایران حساسیت خاصی نسبت فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی صورت گرفته در کشور دارد. پس از ترور دانشمندان ایرانی تلنگری به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری وارد می‌شود تا آنان مسیر علم را همواره ادامه دهند و به دستاورد‌های مورد قبول علمی برسند.

او با بیان اینکه در صحنه رقابت‌های علمی جهان حذف فیزیکی هیچ فعالیتی را متوقف نمی‌کند، تاکید کرد: گسترش آموزش عالی ایران کاری کرده تا هزاران دانشمند، متخصص و جوانان علاقه‌مند به علم را تحویل جامعه دهیم، در واقع ترور دانشمندان باعث می‌شود تا عطش کار و تلاش در بین فرهیختگان علمی و جوانان با استعداد بیدار شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور درباره هدف دشمنان از ترور دانشمندان ایرانی، گفت: ترور دانشمندان ایرانی نشان از ضعف دشمنان در برابر ایران اسلامی دارد و سخیف بودن و جنایتکاری آنان را به نمایش می‌گذارد. این عامل هیچ تاثیری بر روی پیشرفت علمی کشور ندارد.

صالحی عمران تاکید کرد: سرمایه‌های انسانی مانند دانشمندان ایرانی بزرگترین نعمت خدا برای جامعه هستند. جوانان باید برای پیشرفت علمی کشور در هر مسیری تلاش کنند، هر چند در حال حاضر بسیاری از اندیشمندان ایرانی ناشناخته هستند و ترور دانشمندان ما دستاوردی جز به نمایش گذاشتن زهر و کین دشمنان نخواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: