کد خبر: ۵۱۵۳۴۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰

رئیس جمهوری عراق امروز (سه شنبه) بر لزوم کاهش تنش در منطقه به منظور برقراری ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از سومریه نیوز، برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در جریان دیدار در کاخ السلام در بغداد با جیمز کلیفرلی، وزیر مشاور انگلیس در امور خاورمیانه و شمال آفریقا و جیمز هیپی، مقام ارشد وزارت دفاع انگلیس که طی سفر رسمی روز دوشنبه وارد بغداد شدند، اظهارات مذکور را ایراد کرد.

نهاد ریاست جمهوری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، در این دیدار روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آن و مسائل مهم مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

برهم صالح در این دیدار بر اهمیت تقویت روابط میان دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، نظامی و بهداشتی و همکاری برای مقابله با چالش های جهانی و در راس آن مبارزه با تروریسم و تبعات بهداشتی و اقتصادی ویروس کرونا تاکید کرد.

وی افزود، امنیت و ثبات منطقه در اولویت است. باید میزان تنش در منطقه کاهش یابد و مبارزه با تروریسم تا زمان برقراری امنیت و ثبات در سطح منطقه و بین المللی ادامه داشته باشد و عراق باید روی آن متمرکز شود.

دو مقام انگلیسی نیز بر اهمیت همکاری برای کاهش تنش‌ها در منطقه و همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید و اعلام کردند، کشورشان به حمایت از امنیت و ثبات عراق پایبند بوده و خواستار تقویت روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: