کد خبر: ۵۱۵۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۷ هزار و ۵۶۳ نفر بر اثر حوادث جوی (سیل و آبگرفتگی) در ۸ استان متاثر خبر داد.

به گزارش شفاف، مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفت و گویی، با اشاره به گزارش شفاف، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، قزوین، ایلام، گلستان و لرستان) در این مدت متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند و امدادرسانی‌ها همچنان در خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد.

او با اشاره به امدادرسانی به ۱۲۰ شهر، روستا و مناطق عشایر نشین گفت: تا به امروز به ۷ هزار و ۵۶۳ نفر امدادرسانی شده است و ۶۲۵ نفر اسکان اضطراری دریافت کردند، همچنین ۷ نفر برای ادامه روند درمان به مراکز درمانی منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به انتقال ۷ نفر به مراکز امن، گفت: از ۹۱ واحد مسکونی آب تخلیه شد و ۱۳۲ تیم عملیاتی در قالب ۶۰۲ نفر برای امدادرسانی در مناطق حضور پیدا کردند.

ولی پور درباره اقلام توزیع شده در بین آسیب دیدگان تصریح کرد: ۱۰۷ دستگاه چادر، دو هزار و ۷۵۸ تخته پتو، هزار و ۳۵۴ تخته موکت، دو هزار و ۱۰۶ کیلوگرم برنج، ۶ هزار و ۲۲۷ کیلوگرم نایلون، ۵۰۱ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۶ هزار و ۸۳۲ قوطی کنسرو و ۵ هزار و ۷۳۴ قوطی آب معدنی در بین آسیب دیدگان توزیع شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به سیل و آبگرفتگی در استان خوزستان، گفت: ۱۵ شهرستان این استان بر اثر بارش شدید متاثر از سیل و آبگرفتگی شدند که در پی آن ۴ تیم واکنش سریع به شهرستان ماهشهر و اهواز اعزام شد.

او با اشاره به رهاسازی ۴۹۶ خودرو در اهواز، تصریح کرد: در این مدت ۵ هزار و ۵۳۳ خدمات امدادی و ۵۶۲ نفر اسکان اضطراری دریافت کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: