کد خبر: ۵۱۵۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳

کمپانی استرند ریلیزینگ، حق انتشار فیلم سینمایی «خورشید» در آمریکا را دریافت کرده است.

به گزارش شفاف، شرکت اسرتند ریلیزینگ حق انتشار فیلم سینمایی «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی را دریافت کرده است. این فیلم که در جشنواره فیلم ونیز رقابت کرده بود، نماینده ایران برای رقابت در بخش فیلم‌های بین المللی اسکار ۲۰۲۱ است.

فیلم سینمایی «خورشید» که توسط «سلولوید دریمز» در بازار‌های بین المللی عرضه شده بود، در جشنواره ونیز مورد تحسین قرار گرفت و روح‌الله زمانی، بازیگر جوان این فیلم جایزه مارچلو ماسترویانی را برای بهترین بازیگر جوان دریافت کرد. در جشنواره فیلم دوحه نیز این اثر جایزه بهترین فیلم را دریافت کرده است.

«خورشید» داستان یک پسر ۱۲ ساله به نام علی و سه دوست دیگرش را روایت می‌کند که در تلاش هستند با کار کردن در گاراژ و مرتکب شدن جرائم کوچک خانواده شان را حمایت کنند؛ اما او پس از مدتی به دنبال گنجینه‌ای که در زیر زمین مدفون شده می‌رود.

مجیدی سابقه کارگردانی «بچه‌های آسمان» اولین فیلمی که در سال ۱۹۹۸ از سوی ایران نامزد اسکار شد را دارد. این فیلم او در سراسر جهان از جمله جشنواره‌های برلین، ونیز و لندن نمایش داده شد. فیلم سینمایی «بدوک» اولین اثر مجیدی بود که حق انتشار آن نیز به کمپانی سلولوید دریمز تعلق داشت.

مارکوس هیو، رئیس کمپانی استرند ریلیزینگ فیلم خورشید مجیدی را یک دستاورد فوق العاده توصیف کرد که می خواهد هم ظریف باشد و هم مهیج و سرگرم کننده. او همچنین در ادامه گفت از اینکه این فیلم را به مخاطبان آمریکایی ارائه می‌کند، بسیار هیجان زده است.
انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: