کد خبر: ۵۱۵۵۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید شمسی‌پور گفت: جامعه دانشگاهی از جمله دانشکده شمسی‌پور باید راه شهدای هسته‌ای را ادامه دهد تا روند پیشرفت علمی کشور تسهیل شود.

به گزارش شفاف، احمدرضا حقیقی، رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید شمسی پور تهران در گفت و گویی، درباره ترور دانشمندان هسته‌ای اظهار کرد: با توجه به گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی درخت تنومند آن به اندازه‌ای قدرتمند شده که هزاران دانشمند هسته‌ای همانند شهید فخری زاده را پرورش داده ایم.

او افزود: اگر چه شهادت شهید فخری زاده برای جامعه علمی و دانشگاهی ما بسیار غم‌انگیز است، اما به برکت جمهوری اسلامی ایران نیرو‌های قوی مانند ایشان جایگزین شده و خواهند شد.

حقیقی درباره هدف دشمنان از ترور دانشمندان هسته‌ای کشور، گفت: ایران در منطقه خاورمیانه به عنوان قطب علمی، صنعتی و دفاعی شناخته شده است و در این زمینه بسیار قوی عمل می‌کند. هدف دشمنان از ترور دانشمندان هسته‌ای این است که در راه توسعه و پیشرفت ما به خصوص در بخش هسته‌ای که در دنیا سرآمد هستیم خللی ایجاد کنند، اما به این هدف شوم خود نخواهند رسید و در وهم به سر می‌برند.

او ادامه داد: همانطور که راه دیگر شهدای هسته‌ای ما که در راه علم ترور شدند با تلاش جوانان ایرانی ادامه پیدا کرد، حتما راه این شهید بزرگوار هم ادامه پیدا خواهد کرد و به هیچ عنوان از حرکت باز نخواهیم ایستاد.

حقیقی تصریح کرد: جامعه دانشگاهی ما از جمله دانشکده شمسی پور باید راه شهدای هسته‌ای را ادامه داده و پیرو راه آنان باشد تا به اینصورت روند پیشرفت علمی کشور تسهیل شود.

او با اشاره به تاثیر ترور دانشمندان ایرانی بر جذب دانشجویان به رشته‌های هسته‌ای، اظهار کرد: رشته هسته‌ای به عنوان یک رشته میان رشته‌ای شناخته شده اند و در دنیا کاربرد زیادی دارند. توسعه دنیا با کمک این رشته‌ها انجام خواهد پذیرفت و از گذشته علاقه دانشگاه‌ها به پذیرش دانشجویان برای تحصیل در این رشته بسیار زیاد بوده است. دانشجویان بسیجی یا سایر دانشجویان از این به بعد علاقه دو چندانی نسبت به تحصیل در این رشته‌ها نشان خواهند داد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: