کد خبر: ۵۱۵۶۱۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
پیش از مجمع عمومی فدراسیون جهانی منتشر شد

فدراسیون شطرنج ایران پیش از مجمع عمومی فدراسیون جهانی دفاعیه ای به فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) ارسال کرد.

به گزارش شفاف، نودویکمین مجمع عمومی فدراسیون جهانی شطرنج امروز یکشنبه به صورت آنلاین و وبینار برگزار خواهد شد. در این مجمع قرار است نایجل شورت نایب رئیس فدراسیون جهانی درباره ایران و شرایط پیرامون آن طرح موضوع کند. 
این درحالی است که صحبت هایی از تعلیق شطرنج ایران شنیده شده است و نایب رئیس انگلیسی فدراسیون جهانی چندین بار ایران را به تعلیق تهدید کرده است. 
به نوشته سایت چس ۲۴، اما فدراسیون شطرنج ایران هم در نامه ای از خود دفاع کرده و در آن آورده است که بازیکنان ایران فقط به دلیل "اعتقادات شخصی" خود از رقابت در برابر نمایندگان رژیم صهیونیستی خودداری کرده اند و از طرف رژیم هیچ فشاری روی آنها نبوده است. 
حتی فدراسیون شطرنج ایران تصاویری از معاینه دو بازیکن خود در مسابقات جهانی نوجوانان در سال ۲۰۱۹ را به عنوان مدرکی مبنی بر بیماری آنها برای مسابقه ندادن ضمیمه کرده است.  
فدراسیون ایران متذکر شده که بازیکنان ایرانی با هزینه شخصی خود در مسابقات شرکت کرده  و مستقیماً برای شرکت در این مسابقات اقدام کرده اند و در نتیجه فدراسیون شطرنج ایران مسئولیتی برای تصمیمات بازیکنان نداشته است.

فدراسیون ایران همچنین در دفاعیه اش فدراسیون انگلیس را متهم به دخالت در امورش جهت تضعیف شطرنج ایران کرده و عنوان داشته درخشش ستاره های شطرنج ایران زنگ خطر را برای قدرتهای شطرنج به صدا در آورده است.
فدراسیون شطرنج ایران در آخر ، تعلیق را بهانه ای توصیف کرده و به فدراسیون انگلیس اعلام داشته که حذف رقبا از طریق روشهای غیرورزشی را متوقف کند. 

 تصویر امین طباطبایی تحت معاینه پزشک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: