کد خبر: ۵۱۵۶۳۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
همرمان با روز دانشجو انجام شد

دبیر ستاد حقوق بشر در دیدار با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی، گفت: راهبرد ما در داخل باید متمرکز بر مطالبه‌گری و دستیابی به "زندگی گوارا" در گرو مسؤولیت پذیری کارگزاران و نهادینه‌سازی "امر به معروف و نهی از منکر" در جامعه، مسؤولیت پذیری باشد و در خارج صیانت از حقوق ملت ایران.

به گزارش شفاف به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی ظهر امروز (یکشنبه)، به مناسبت روز دانشجو با علی باقری کنی، دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران و معاون بین‌الملل رئیس قوه قضائیه دیدار و نظرات خود را در خصوص ظرفیت تشکل‌های دانشجویی برای ارتقا حقوق ملت ایران در داخل و خارج با ایشان در میان گذاشتند.

دبیر ستاد حقوق بشر در این دیدار ضمن گرامیداشت روز دانشجو، اظهار کرد: شعار مشترک ملت ایران در دوران مبارزات «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» بود، لذا استقلال نقش محوری در مطالبات ملت ایران داشته و دارد، چرا که هرچند استقلال به طور عام در ٢٢ بهمن ۵٧ به دست آمد، ولی حفظ استقلال کم اهمیت‌تر از کسب آن نیست.

باقری کنی با اشاره به ویژگی‌های دانشجو، تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های دانشجویی این است که چون هنوز زنجیرهای پول، پست، جریان و حزب او را به اسارت در نیاورده است، لذا با آزادگی و حریت وارد میانه‌ای اجتماعی می‌شود، اما باید مواظب بود تا جریان‌های سیاسی با زیرکی و بعضا فریبکاری حرکت‌های دانشجویی را به استخدام منافع گروه‌های خود در نیاورند.

دبیر ستاد حقوق بشر با تاکید بر اینکه جریان دانشجویی باید از مرزهای هویت ملت ایران صیانت کند، گفت: هویت ملت ایران فراتر از اهداف جریان‌های سیاسی است.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به راهبرد دشمن برای ایجاد نزاع میان اقشار و اصناف و طبقات محتلف مردم به نام حقوق بشر گفت: در موضوع حقوق بشر، راهبرد ما در داخل باید ایجاد و ترویج زندگی گوارا (حیات طیبه) باشد و به همین دلیل باید لطف و رحمت و ازخودگذشتگی بر همه عرصه‌ها و ساحت‌های حیات اجتماعی سایه انداخته و فقط در آخرین مرحله و به ناچار باید به سمت استفاده از ظرفیت قوه قضاییه برای اجرای عدالت و فصل خصومت رفت که لازمه آن مسؤولیت پذیری کارگزاران حکومت و مردم است و این امر نیز به نوبه خود مستلزم پذیرش امر به معروف و نهی از منکر به‌عنوان حق مردم است.

وی ادامه داد: در مقابل، راهبرد خارجی باید متمرکز بر مقاومت و مقابله باشد، مگر اینکه طرف مقابل آماده همکاری از موضع برابر باشد.   

دبیر ستاد حقوق بشر در پایان گفت: راهبرد ما در داخل باید متمرکز بر مطالبه‌گری و دستیابی به "زندگی گوارا" در گرو مسؤولیت پذیری کارگزاران و نهادینه‌سازی "امر به معروف و نهی از منکر" در جامعه، مسؤولیت پذیری باشد و در خارج صیانت از حقوق ملت ایران.

در این دیدار نمایندگان تشکل‌های دانشجویی نیز سوالات خود را در خصوص موضوعات مرتبط با حقوق بشر و صیانت از حقوق ملت ایران در داخل و خارج با دبیر ستاد حقوق بشر مطرح کردند که باقری کنی به آنها پاسخ داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: