کد خبر: ۵۱۵۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پیامی روز دانشجو را تبریک گفت.

به گزارش شفاف به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی در این پیام آورده است: «امروز به نام نامی دانشجو نام‌گذاری شده است. همان دانشجویی که تداعی‌گر اندیشه، خردورزی، دانش، نقد و گفت‌وگو است. اگرچه امسال حضور ویروس کووید-۱۹ تمامی این صفات را به محاق برده و دانشجویان عزیز را در یک گسست گسترده اعم ‌از گسست فیزیکی تا گسست در تقریب اندیشه قرار داده است اما این واژه همچنان شورآفرین و نقش‌آفرین است اما این‌بار درون خانواده و در جمع‌های غیردانشجویی.

اتفاقا من هم دارای تجربه گسست فضای دانشجویی هستم اما با ویروسی دیگر و آن ویروس عدم تحمل یکدیگر در فضای بحث و گفت‌وگو بود، دانشجوی اول انقلاب را عرض می‌کنم که دومین سال از تجربه دانشجویی را با عنوان انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاه دچار رخوت و فاصله با دانشگاه شدیم و این شرایط برای دانشجویان عزیزی که اندیشه ساختن جامعه اسلامی ایران پس از انقلاب را در سر می‌پروراندند سخت آمد، و صدها دانشجوی نخبه و فعال اجتماعی را راهی جبهه کرد و بسیاری از آن‌ها جان شیرین خود را تقدیم کردند تا دیگران به آسایش و امنیت برسند.

همچون آن چند دانشجوی اهورایی که در مقابل ظلم مقاومت کردند و در دانشگاه تهران شهادت را بر پذیرش ستم، آن هم ستمی که از سوی بیگانگان تحمیل می‌شد ترجیح دادند و این روز نماد مقابله با کسانی است که جهل را بر خرد، نادانی را بر دانش، تسلیم را بر مقاومت، خمودگی و دلمردگی را بر شور و عشق جوانی ترجیح می‌دادند.

طنین همان دانشجو امروز باید در ذهن و اندیشه عزیز دانشجو به صدا آید که فخر انسان به کمال و عزت اوست و کمال او به دانش و تلاش او و دانش او به اندیشه و خرد او و اندیشه‌اش به آگاهی، هم‌اندیشی و یکپارچگی او وابسته است، پس فرصت را مغتنم شمارید و شور و عشق جوانی را نردبان آزادگی و سرافرازی خود قرار دهید. پیروز باشید.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: