کد خبر: ۵۱۵۶۷۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷

طی چند روز گذشته انتقاداتی در فضای رسانه‌ای بویژه فضای مجازی به ایجاد ردیفی با عنوان «بنیاد فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی» در لایحه بودجه ۱۴۰۰ خطاب به دولت مطرح شده است؛ حال آنکه اساسا این ردیف از سال گذشته و از سوی مجلس به قانون بودجه افزوده شده است.

پاسخ به شبهات رسانه‌ای درباره بودجه بنیاد شهید حاج قاسم سلیمانی
به گزارش شفاف؛ سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد، در سال ۱۳۹۸ هم­زمان با شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ در مجلس شورای اسلامی در حال رسیدگی بود که دو ردیف به­شرح زیر در بودجه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تصویب رسید:

۱-ردیف ۱۱۱۳۷۷ با عنوان: طرح شهید سلیمانی (پیشرفت و آبادانی دهستان­ها)
۲-ردیف ۱۱۱۳۹۸ با عنوان: بنیاد فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی
ردیف­های مذکور در صفحات ۱۰۸ و ۱۰۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ (ماده واحده و جداول کلان منابع و مصارف) درج و منتشر شده است.

این دو ردیف مشابه سایر ردیف­های مربوط به ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ نیز تکرار و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

لازم به توضیح است که عموم ردیف­های بودجه­ای سپاه به نام شهدای گرانقدر نام­گذاری شده است؛ لذا دستگاه اجرایی دو ردیف یاد شده با نام "شهید حاج قاسم سلیمانی" ستاد مشترک سپاه پاسداران بوده و ربط دادن آن به خانواده معزز سردار دل­ها گناه بزرگی است که عده­ای با اغراض سیاسی از خالی بودن ذهن مردم از اعداد و ارقام بودجه سوءاستفاده می­ نمایند.
پاسخ به شبهات رسانه‌ای درباره بودجه بنیاد شهید حاج قاسم سلیمانیپاسخ به شبهات رسانه‌ای درباره بودجه بنیاد شهید حاج قاسم سلیمانی

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: