کد خبر: ۵۱۵۶۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰

امارات مدعی شد که مورد هدف حملات سایبری قرار گرفته است. محمد حمد الکویتی گفت که عادی‌سازی روابطمان با اسراییل باعث شد مجددا حملات سایبری به امارات آغاز شود.

                          امارات مدعی حمله سایبری از سوی ایران شد

به گزارش شفاف، شفقنا به نقل از رویترز نوشت: مسوول امنیت سایبری دولت امارات گفت که این کشور بعد از برقراری روابط رسمی با اسراییل هدف حملات سایبری قرار گرفته است.

امارات متحده عربی در ماه اوت با شکستن چند دهه سیاست اعراب در قبال اسراییل، با برقراری روابط با این رژیم موافقت کرد که این اقدام باعث خشم فلسطینی‌ها و کشورهای مسلمان شد. بعد از آن بحرین و سودان هم از این رویه امارات پیروی کردند.

محمد حمد الکویتی، مسوول ارشد امنیت سایبری امارات در مصاحبه‌ای طی یک کنفرانس در دوبی گفت: روابط ما، به عنوان مثال، با عادی سازی روابط با اسراییل واقعا باعث مجموعه‌ای از حملات بزرگ از جانب برخی شد.

کویتی خاطرنشان کرد، بخش مالی هدف حمله قرار گرفت اما توضیح بیشتری نداد. او نگفت که آیا هیچ یک از حملات موفق بوده یا خیر و جزییاتی درباره اینکه عاملان حملات چه کسانی بوده‌اند ارایه نکرد.

او همچنین به کنفرانس گفت، تعداد حملات سایبری در امارات بعد از شروع همه گیری کروناویروس به میزان چشمگیری افزایش یافته است.

وی مدعی شد: منشا این حملات در منطقه به صورت سنتی به ایران باز می‌گردد.

رویترز در ادامه نوشت: ایران نیز گفته است که قربانی هک شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار