کد خبر: ۵۱۵۷۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۰

فعالان عربستانی در فضای مجازی اعلام کردند که نیروهای امنیتی عربستان سعودی روز گذشته(یکشنبه) «حجت الاسلام و المسلمین سید هاشم الشخص» از روحانیون برجسته شیعه این کشور را در شهرستان الاحساء دستگیر کردند.

                          دستگیری روحانی برجسته شیعه عربستانی

 

به گزارش شفاف، پایگاه خبری مرآه الجزیره نوشت: گزارش های رسیده از الاحساء حاکی است که نیروهای سعودی پس از حمله به منزل سید هاشم الشخص، وی را بدون هیچ دلیل موجهی بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

براساس گزارش این پایگاه خبری، در این اقدام نیروهای وابسته به اداره تحقیقات عمومی عربستان با حمایت نیروهای مسلح به زور وارد منزل «سید هاشم الشخص» شدند و او را بدون هیچ مدرک قانونی و یا بدون داشتن حکم بازداشت دستگیر کردند.

از سوی دیگر فعالان عربستانی در فضای مجازی اعلام کردند که نیروهای سعودی پس از محاصره کامل منزل الشخص اقدام به بازداشت وی و شکستن وسایل منزل وی کردند.

پایگاه مرآه الجزیره دربار جزئیات این دستگیری نوشت: نیروهای سعودی پیش از دستگیری این روحانی شیعه اقدام به بستن تماومی ورودی ها و خروجی های محله محل سکونت وی کرده و سپس با شیوه ای وحشیانه به منزل وی حمله کردند.

این پایگاه افزود: بازداشت هاشم الشخص ادامه بازداشت هایی است که مقامات سعودی در راستای هدف قرار دادن روحانیون شیعه مناطق الاحساء و قطیف آغاز کرده اند به طوری که در طول یک ماه گذشته سید خضر العوامی و شیخ عباس السعید از دیگر روحانیون شیعه این منطقه را نیز بازاشت کرده بودند.

براساس نوشته این پایگاه، بازداشت های روزافزون که اخیرا بر شدت آنها افزوده شده، بیانگر نگرانی آل سعود از تداوم راه شیخ شهید نمر باقرالنمر است که دوم ژانویه ۲۰۱۶ توسط آل سعود اعدام شد. مقامات آل سعود از ترس نقش بیداری دهنده آنها علیه ظللم و طغیان به صورت تعمدی اقدام به بازداشت روحانیون این منطقه می کنند این در حالی است که حجت الاسلام الشخص دارای مواضع روشنی علیه اقدامات غیرقانونی در منطقه است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار