کد خبر: ۵۱۵۷۶۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

سخنگوی کاخ سفید در مصاحبه روز یکشنبه خود به طور ضمنی به پیروزی نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این کشور اذعان کرد.

                          اذعان ‌ضمنی سخنگوی کاخ سفید به پیروزی بایدن

به گزارش شفاف، «کیلی مک‌انانی» سخنگوی کاخ سفید روز یکشنبه در مصاحبه‌ای به طور ضمنی به پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این کشور اذعان کرد.

وی که با شکبه خبری فاکس‌نیوز مصاحبه می‌کرد به انتخابات سرنوشت ساز مجلس سنا در ایالت جورجیا اشاره کرد که طی آن سرنوشت دو کرسی باقیمانده سنا مشخص خواهد شد.

در حال حاضر دموکرات‌ها ۴۸ کرسی سنا را در اختیار داشته و جمهوری‌خواهان ۵۰ کرسی سنا را دارند و ۲ کرسی باقیمانده ایالت جورجیا سرنوشت سنا را مشخص خواهد کرد که اکثریت آن جمهوری‌خواه یا دموکرات خواهد شد.

مک‌انانی در مصاحبه روز یکشنبه خود هشدار داد در صورتی که جمهوری‌خواهان دو کرسی مجلس سنا در ایالت جورجیا را از دست بدهند با توجه به یکسان شدن تعداد نمایندگان جمهوری‌خواه و دموکرات در سنا، در آن صورت «کاملا هریس» به عنوان معاون رئیس جمهور رای سرنوشت ساز را در اختیار خواهد داشت.

«کاملا هریس»، معاون جو بایدن است و مک‌انانی با بیان اینکه او رئیس آینده سنا خواهد بود به طور ضمنی به اینکه رئیس‌جمهور بعدی آمریکا بایدن خواهد بود اذعان کرده است.

طبق قوانین آمریکا، در صورتی که تعداد نمایندگان جمهوری‌خواه و دموکرات در مجلس سنا یکسان باشد رئیس سنا که معاون رئیس‌جمهور آمریکا است می‌تواند از حق خود برای رأی دادن به طرح‌هایی که با بن‌بست مواجه می‌شوند استفاده کند.

در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد، برآورد رسانه‌ها حاکی است جو بایدن با ۳۰۶ رأی الکترال در مقابل ۲۳۲ رأی ترامپ پیروز شده است. طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزد‌های انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد.

تیم دونالد ترامپ از پذیرش شکست امتناع کرده و شکایت‌هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آن‌ها تخلف‌ها و تقلب‌های انتخاباتی است، مطرح کرده است، اما این شکایت‌ها در چند ایالت رد شده‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: