کد خبر: ۵۱۵۷۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲

تعریف ارز دیجیتال

با توجه به گستردگی تاثیر اینترنت بر روی زندگی جوامع افرادی اقدام به یافتن راه حلی به منظور انتقال معاملات و روش های پرداختی از دنیای واقعی به دنیای دیجیتال بدون دخالت واسطه ها و تاثیر نیرو های بیرونی کردند که در این راستا ارز های دیجیتال خلق و به جهان معرفی گشتند . در واقع ارزدیجیتال نوعی پول الکترونیکی می باشد که جایگزین ارز های فیات مانند ( دلار ، ریال و .. ) می باشند و معادل فارسی آن ها رمز ارز می باشد .

ارز های دیجیتال به صورت غیر متمرکز و در بستر شبکه بلاکچین فعالیت کرده و با استفاده از پروتکل های بسیار پیچیده و رمز نگاری شده به وجود آمده اند . هدف ایجاد کنندگان این رمز ارز ها کوتاه کردن دست دولت ها از کنترل پول ها و همچنین از بین بردن واسطه ها در معاملات و کاهش هزینه طرفین معاملات می باشد . همچنیناین رمز ارز ها دارای امنیت بسیار بالایی بوده که در نتیجه آن با استفاده کردن از این ارز های دیجیتال در معاملات به نوعی می توان امنیت 100 درصدی آن ها را تضمین کرد .

 

  اطلاعات بیشتر در مورد ارز دیجیتال در لینک زیر
ارز دیجیتال چیست

 

انواع ارز دیجیتال

با توجه به آمار سایت دینادر بخش سرمایه گذاری اولین ارز دیجیتالی که به جهانیان معرفی شد ارز دیجیتال بیت کوین می باشد که در سال 2008 به وسیله فرد یا گروهی به نام ساتوشیناکاموتو ایجاد گشته است که البته هویت پدید آورنده آن یعنی ساتوشیناکاموتو هنوز هم ناشناس می باشد . اما از سال 2018 بازار بیت کوین و سایر انواع ارز های دیجیتال رونق گرفته است و بسیاری از افراد به خرید و فروش و انجام معاملات در این بازار به منظور کسب سود از آن شدند . از جمله ویژگی های این ارز های دیجیتال که سبب افزایش محبوبیت آن ها در بین سرمایه گذاران و ترغیب آن ها به فعالیت در این بازار شده است امنیت بسیار بالای رمز ارز ها ، ناشناس بودن طرفین معامله ، معافیت مالیاتی در این معاملات و سایر موارد از این دست می باشد . پس از بیت کوین ارز دیجیتال اتریوم می باشد که بعد از بیت کوین بیشتربن حجم بازار متعلق به این رمز ارز بوده و به ترتیب بعد از آن ها انواع ارز دیجیتالی که در حال حاضر در بازار موجود هستند خلق و معرفی شدند که هرکدام دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فرد خود هستند و برای منظور خاصی تولید می شوند .

 

  شناخت انواع ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بهتر در لینک زیر
انواع ارز دیجیتال

 تعریف ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال

به گزارش تیم سرمایه گذاری سایت دیناهمانطور که در دنیای واقعی برای نگهداری پول های خود نیاز به یک کیف پول داریم در دنیای دیجیتال نیز نیازمند یک کیف پول جهت نگهداری رمز های خصوصی و عمومی رمز ارز های خود در آن هستیم . کیف پول های ارز دیجیتال در واقع برنامه های نرم افزار و یا سخت افزاری هستند که همانند یک پایگاه داده کوچک عمل می کنند و وظیفه نگهداری اطلاعات ارز های دیجیتال شامل کد های خصوصی و عمومی آن ها را بر عهده دارند و اصطلاحا به آن ها والت ارز دیجیتال نیز گفته می شود . این کیف پول ها در دو دسته کیف پول های آنلاین و کیف پول های آفلاین تقسیم بندی می شوند که دسته کیف پول های آنلاین به سه نوع کیف پول تحت وب ، موبایلی و دسکتاپی تقسیم شده و به صورت نرم افزار هایی جهت نصب بر روی سیستم شخصی و موبایل افراد می باشد ، لازم به ذکر است که به دلیل آنلاین بودن این والت ها امکان هک شدن آن ها وجود داشته لذا از امنیت بالایی برخوردار نیستند .

اما کیف پول های سر که در دو نوع کیف پول های کاغذی و کیف پول های سخت افزاری می باشند به این دلیل که به صورت آفلاین کار می کنند و تنها هنگام انجام معامله به اینترنت وصل می شوند در نتیجه از امنیت بالایی برخوردار می باشند ، اما از آنجایی که نگهداری این نوع والت ها هزینه بر می باشد لذا تنها در صورتی که معاملات با حجم بالا باشد و یا به صورت مداوم انجام گیرد استفاده از آن ها به صرفه می باشد .

نحوه استخراج ارز دیجیتال

استخراج ارز های دیجیتال توسط ماینر ها انجام می شود و به این صورت است که پس از ثبت درخواست انجام معامله از سوی دو طرف معامله این ماینر ها با استفاده از دستگاه ماینر خود اقدام به رمز شکافی و تایید اطلاعات وارد شده به ویژه اعتبار شخص پرداخت کننده  می پردازند و پس از تایید آن ها این معامله در شبکه بلاک چین ثبت خواهد شد . هر ماینری که زودتر بتواند معامله را در بلاک مربوط به بلاک چین ثبت کند دستمزد و جایزه به او تعلق خواهد گرفت .

به استناد سایت دینا برای استخراج ارز دیجیتال از از سه طریق می توان استفاده کرد که به ترتیب عبارتند از ماینیگازطریقجیپییو ( GPU ) ،ماینینگازطریقایسیک ( ASIC ) و ماینینگازطریقسیپییو ( CPU ) و هرکدام دارای ویژگی های خاص خود می باشند . همچنین روش های استخراج ارز دیجیتال بسته به هدف استخراج می تواند متفاوت باشد که به دو دسته استخراج انفرادی و استخراج به ئسیله استخر ارز دیجیتال می باشد .

از آنجایی که در روش استخراجانفرادی ارز دیجیتال فرد تنها با یک سیستم شخصی خود اقدام به این کار می کند لذا بسیار زمان بر و همچنین هزینه بر می باشد در نتیجه روش به صرفه ای نمی باشد اما در روش استخراج به وسیله استخر ارز دیجیتال هر یک از ماینر ها تعداد زیادی سیستم استخراج ارز دیجیتال که اصطلاحا به آن مزرعه ارز دیجیتال گفته می شود را مدیریت کرده و با ادغام این مزرعه ها به یکدیگر هم بر سرعت کشف رمز ارز ها و ثبت معاملات افزوده می شود و هم مقدار سود به دست آمده در این حالت بیشتر از روش های دیگر می باشد همچنین درآمد حاصل از ثبت معاملات در شبکه بلاکچین به صو.رت توافقی در بین افراد دارنده این مزرعه های ارز دیجیتال تقسیم خواهد شد .

  شناخت راه های استخراج ارز دیجیتال رایگان در لینک زیر
استخراج ارز دیجیتال

 

*رپورتاژ آگهی(سایت شفاف در مورد محتوا این رپورتاژ مسئولیتی ندارد)

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: