کد خبر: ۵۱۵۸۲۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶

این روزها نوید توزیع گسترده واکسن کرونا، بهترین خبر رسانه‌های جهان است. رسانه‌هایی که این روزها بیشتر درگیر اعلام وضعیت کشورهای مختلف جهان در مبارزه با ویروس کرونا هستند، حالا حامل خبرهای خوشی از آمدن واکسن این ویروس مرگبار شده‌اند.

به گزارش شفاف، آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل‌های رسانه‌های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می‌کند. از مهمترین اخباری که او امروز (۱۹ آذر ماه) به آنها پرداخته، واکسن ویروس کرونا است.

«ال موندو»، نشریه اسپانیایی نوشته است: چین و نپال بر سر میزان بلندی قله اورست به توافق رسیدند. قله بیش از اندازه‌ای که تصور می‌شد چهار متر بلندتر است، ۸ هزار و ۸۴۸ متر است.

_ مراکش تزریق واکسن چینی کرونا را برای همه، آغاز کرد. این واکسن، هنوز تایید نهایی نگرفته است.

_‌ یک بیماری ناشناخته در جنوب هند، دست‌کم ۵۰۰ تن را بستری کرده است. البته تنها یک نفر از این بیماری مرموز، کشته شده است.

_حمل واکسن‌های یخی، اکنون معدن طلای هواپیمایی‌ها شده است؛ اتفاقی غیرقابل انتظار.

«ال پائیس»، دیگر نشریه اسپانیایی نیز نوشته است: واکسن روسی، «سپوتینگ وی» به درمانگاه‌های روسیه رسید. مسکو می‌گوید کارکنان بهداشت و آموزگاران برای تزریق واکسن، مقدم هستند. ایمن‌سازی همگانی، در هفتاد درمانگاه در مسکو آغاز شده است. در این میان، ۵ هزار تن داوطلب دریافت تزریق واکسن شده‌اند.

روسیه، چهارمین کشور جهان است که بیشترین مبتلایان کرونا دارد. روسیه، مکان‌های عمومی از جمله بوستان‌ها و کافه‌ها را به سبب همه‌گیری ویروس، تعطیل کرده است.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: