کد خبر: ۵۱۵۸۲۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷

ولیعهد سعودی اتهام تلاش برای کشتن یک مقام اطلاعاتی سابق این کشور در کانادا و متهم کردن وی به تلاش برای سرپوش گذاشتن بر جرایم مالی خود را رد کرد.

                          اتهام بن‌سلمان درتلاش برای کشتن مقام‌سابق اطلاعاتی

به گزارش شفاف، «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی اتهام تلاش برای کشتن یک مقام اطلاعاتی سابق این کشور در کانادا و متهم کردن وی به تلاش برای سرپوش گذاشتن بر جرایم مالی خود را رد کرد.

بر اساس این گزارش، «سعد جابری» از دستیاران «محمد بن نایف» ولیعهد سابق عربستان سعودی، در شکایت به یک دادگاه آمریکا، اعلام کرده است که محمد بن سلمان، دو سال پیش یک گروه را برای کشتن وی به کانادا فرستاده بود.

این مقام سابق اطلاعاتی عربستان که از سه سال پیش در شهر تورنتو زندگی می‌کند، گفت که به دلیل این‌که اطلاعات مهمی درباره نحوه به‌قدرت‌رسیدن محمد بن‌سلمان دارد، هدف قرار گرفته است.

اما محمد بن‌سلمان که در عمل حاکم عربستان سعودی شناخته می‌شود، می‌گوید که سعد جابری در تلاش برای سرپوش‌گذاشتن بر جرایم خودش این اتهام‌ها را مطرح کرده است.

سعد جابری، محمد بن سلمان را متهم کرده که حدود دو هفته پس از کشتن «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد حکومت سعودی در ترکیه،‌ برای کشتن وی نیز تلاش کرده است و ماموران اعزامی سعودی که در گمرک کانادا متوقف شدند، تجهیزات قطعه قطعه کردن نیز حمل می‌کردند.

وکلای ولی‌عهد عربستان در عین حال به دادگاه گفته‌اند که او در سطح رئیس دولت است و بر همین اساس از پی‌گرد قضایی مصون است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: