کد خبر: ۵۱۵۸۳۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴

رئیس شورای حاکمیتی سودان تصریح کرد که کشورش قصد ایجاد یک ارتش ملی را دارد.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت شبکه العربیه، عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان از پیوستن جنبش‌های مسلح به ارتش این کشور استقبال کرد و گفت که کشورش به عنوان یکی از مهمترین اهداف انقلاب سودان، به صلح رسیده است.

وی در ادامه افزود، فراخوان‌های متعددی در خصوص لزوم انجام رایزنی برای حل اختلافات دولت سودان و شورای حاکمیتی وجود دارد.

در همین راستا، خبرگزاری «سونا»ی سودان گزارش داد، جنبش ارتش آزادی‌بخش سودان به رهبری میناوی، خواستار همکاری سیاسی بین طرف‌ها در دوره انتقالی شد.

این جنبش اعلام کرد، فرآیند سیاسی، تنها تضمین برای برقراری ثبات سیاسی و موفقیت موسسات در دوره انتقالی است.

این خبرگزاری به نقل از فیصل محمد صالح، وزیر فرهنگ و رسانه و سخنگوی دولت انتقالی سودان اعلام کرد، این بیانیه برای توضیح حقایق افکار عمومی است.

صالح همچنین عنوان کرد، کابینه، اعلامیه رسمی برای تشکیل شورای شرکای دوره انتقالی را دنبال کرد و درباره اعلام حقایق برای افکار عمومی و توضیح آنچه در این نشست مشترک بین وزراء و شورای حاکمیتی مورد بررسی قرار گرفت، می‌خواهد نقطه نظراتی ارائه دهد.

عبدالفتاح البرهان پنج‌شنبه گذشته دستور تشکیل شورای شرکای دوره انتقالی به ریاست خودش و عضویت ۲۹ تن دیگر را صادر کرد. اعضای این شورا از نظامیان و ائتلاف گروه‌های آزادی و تغییر و برخی جنبش‌های مسلح هستند.

این شورا صلاحیت هدایت دوره انتقالی در راستای خدمت به منافع عالی سودان، حل و فصل اختلافات میان طرف‌های مختلف، فراهم کردن زمینه به ثمر رساندن دوره انتقالی و انجام وظایف خود طبق منشور قانون اساسی و توافق صلح جوبا را به عهده دارد.

به دنبال اعلام تشکیل شورای شرکای دوره انتقالی سودان توسط رئیس شورای حاکمیتی این کشور، ائتلاف "گروه‌های آزادی و تغییر" خواستار لغو این شورا شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار