کد خبر: ۵۱۵۸۵۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵

هفده ایالت آمریکا از دعوی حقوقی ایالت تگزاس در دیوان عالی این کشور برای ابطال پیروزی اعلانی نامزد دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا حمایت کرده‌اند.

                          حمایت هفده ایالت از پیشنهاد ابطال پیروزی «بایدن»

به گزارش شفاف، ایالت‌های آلاباما، آرکانزاس، فلوریدا، ایندیانا، کانزاس، لوئیزیانا، می سی سی پی، میسوری، مونتانا، نبراسکا، داکوتای شمالی، داکوتای جنوبی، اوکلاهاما، کارولینای جنوبی، تنسی، یوتا و ویرجینیای غربی که همگی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر به نفع «دونالد ترامپ» رأی دادتد، اکنون از دعوی حقوقی ایالت تگزاس در دیوان عالی آمریکا برای لغو پیروزی اعلانی «جو بایدن» نامزد دموکرات در این انتخابات حمایت کرده‌اند.

در مقابل، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا نیز حمایت خود را از این اقدام حقوقی ایالت تگزاس اعلام کرد.

ایالت‌های مذکور در کنار ایالت تگزاس بخش اعظمی از جنوب و همچنین نواحی روستایی غرب میانه ایالات متحده به غیر از جورجیا، ویرجینیا و کارولینای شمالی را نمایندگی می‌کنند.

«کین پاکستون» دادستان کل ایالت تگزاس شامگاه دوشنبه به دیوان عالی آمریکا دادخواستی ارائه کرد که به موجب آن، مقامات ایالت‌های جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین وادار می‌شوند به مجالس قانونگذاری ایالتی خود اجازه دهند نتایج این انتخابات را نادیده گرفته و برگزینندگان موردنظر خود را برای مجمع برگزینندگان (الکترال کالج) منصوب کرده و رئیس جمهور بعدی را تعیین کنند.

شایان ذکر است که مجالس قانونگذاری در چهار ایالت جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین در کنترل اکثریت جمهوریخواهان- هم در سنا و هم نمایندگان- قرار دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: